CHP’li Vekillerden Kırşehir Ziyareti

7 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
177 defa okundu.

HP’Lİ MİLLETVEKİLLERİ VE DARBE KOMİSYONUNDA GÖREVLİ PARTİ MECLİSİ ÜYELERİ PROGRAM DÜZENLEDİ. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

 

Darbe Komisyonunda Görevli Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşçıer, Çeşitli Ziyaret Ve İncelemelerde Bulunmak Üzere Kırşehir’e Geldi

 

 

CHP’li milletvekilleri ve Darbe Komisyonunda görevli Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşçıer, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Kırşehir’e geldi.
15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından yapılan gözaltı tutuklamalar ve ihraçlarla ilgili bilgilendirme yapan darbe komisyonu üyesi ve CHP Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşçıer, “Eşinin bağı var diye maalesef memur olan veya özelde çalışan eşler de kamu görevi ya da işinden atılıyor. Mağduriyetler sadece aileleri değil yakınlarını annesini-babasını komşularını herkesi etkileyecek boyutta, biz CHP olarak her koşulda şunu söyledik; ‘Hiç kimse yargılanamaz değil, herkes yargı önünde hesap vermeli’ ancak gazeteciler, bir suçu varsa yargılansın ama tutuksuz yargılansın. İfade özgürlüğü demokrasinin olmazsa olmazı, yazdığı bir şeyden dolayı bir gazeteciyi tutuklarsanız eğer, basın özgürlüğünün de önüne geçmiş olursunuz. Bizimle yakın düşüncede olan gazeteci yargılanmasın ama bizi hep eleştiren gazeteci yargılansın. Böyle bir anlayış olmaz. Biz ilkeli bir partiyiz. Bizim ilkemiz neyse o, ilkemiz kişi şahıs ve kurumlara göre değişim göstermez. CHP Genel Başkanı ve partimizin tavrı açıktır. İsim önemli değil gazeteciler tutuklu olarak değil tutuksuz olarak yargılanmalı” dedi.
Kırşehir inceleme programına Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşçıer, Adana Milletvekili Aydın Uslupehlivan, Zülfikar İnönü Tümer katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN