CHP’de VAHİT ÇAVDAR Bende Varım Dedi…

10 Ağustos 2023
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2045 defa okundu.
CHP’de  VAHİT ÇAVDAR Bende Varım Dedi…

Cumhuriyet Halk Partisi’nde önümüzdeki günlerde yapılacağı duyurulan Kırşehir İl Başkanlığı için üçüncü bir aday ortaya çıktı.

https://www.kirsehircigdem.com/chpde-ucuncu-aday-vahit-cavdar

Mevcut Başkan Hüseyin Çakmak ile İl Genel Meclisi Üyesi Bayram Altuntaş’ın CHP İl Başkanlığı’na aday oldukları öne sürülürken, hiç kimsenin adayı olmadığını belirten Vahit Çavdar il başkanlığına aday olan üçüncü isim oldu.

Kırşehir CHP’de delege seçimlerinin yapılması gerektiğini belirten partililer, İl Örgütü’nün genel merkezin de görüşünü olarak delege seçimi yapmama kararı alarak seçimlere gitmesi parti örgütünde ve partililer arasında huzursuzluk yarattı.

Hiç kimsenin adayı olmayan iş adamı Vahit Çavdar, “Kırşehir İl Başkanlığı için ben de varım” diyerek yarışa katıldı.

Adaylık süreci ile ilgili bir açıklama yapan Vahit Çavdar, “CHP örgütleri şunun adamı, bunun adamı olmamalı. İl ve ilçe yönetimleri parti üyelerinin, delegelerin seçtiği ve herkesi kucaklayan bir örgüt olmalı. Kırşehir’de gördüğüm durum ömrünü CHP’ye veren ve iktidar olmak isteyen Atatürkçüleri, sosyal demokratları üzüyor. Çünkü il ve ilçe yöneticileri genel merkezin isteği ve talimatı ile oluşturuluyor ve birilerinin tarafı oluyor. Şu an partimiz sanki ikiye bölünmüş durumda. Şu aday milletvekilinin, bu aday belediye başkanının adayı olarak gözüküyor. Bu olumsuzluklar yaşanırken ben ve arkadaşlarım üçüncü yol olarak partiye demokrasiyi getirmek için adayız. Tarafların yani Belediye Başkanı ve Milletvekilinin müdahil olması örgütümüz içinde rahatsızlık yaratıyor. Milletvekilinin genel merkezden destek alarak üyelerle seçime girmemesi, sandık konulmaması yanlış bir karar oluyor. Mevcut il ve ilçe yönetiminin iki kişinin dudağı arasından çıkan isimlerden oluşmasının CHP’ye gönül vermiş insanlarda kızgınlık ve kırgınlık oluşturması nedeniyle ben de üçüncü aday olarak ortaya çıkmış bulunmaktayım. Ben ve arkadaşlarım hiç kimsenin adayı değil, örgütün adayı olacağız. Kazanmamız halinde parti içinde demokrasiyi özümseyeceğiz ve partimizin başarısı çıtasını daha yükseklere çıkarmak için bütün gücümüzü ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN