CHP YÖNETİMİ ‘TERÖRE YARDIM ETMEK’ SUÇLAMASI İLE CUMHURBAŞKANINDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

22 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
471 defa okundu.
CHP YÖNETİMİ ‘TERÖRE YARDIM ETMEK’ SUÇLAMASI İLE CUMHURBAŞKANINDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

CHP İL ÖRGÜTÜ HÜKÜMET VE YÖNETİCİLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

CHP İl Yönetimi Teröre Yardım etmek suçlaması ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğulu, eski Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Doğu illerinin valileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
Suç duyurusunun ardından Adliye binası önünde basına açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, “AK Parti, 2002 yılında iktidara gelmesinin ardından PKK’nın zaman içerisinde toparlanması önemsenmemiş örgütün eylem sürecine geçmesi göz ardı edilmiştir.” dedi
PKK’nın 1984 yılından itibaren 40 bin civarında insanın hayatını kaybetmesinden sorumlu olduğunu ifade eden İl Başkanı Zengin, “Örgüt zaman içerisinde KADEK, KONRE-GEK,KCK gibi farklı örgütlenme adları almış olsa da genel adı PKK’dır. Bir çok ülkede terörün sona ermesi adına diyalog süreçlerinin yaşandığı bir vakıadır. Legal yapılanmaların muhatap alındığı, örgütün silah bırakma iradesi somut olgularla ortaya çıkmadan görüşme trafiğinin derinleştirilmediği ve bu süreçte güvenlik politikasının sürdürüldüğü, örgütün silahlı kanadı ile mücadele edildiği ve eylemlerine yumulmadığı görülmektedir.” diye konuştu.
Ceza Kanununun 302. maddesi ve diğer maddeleri uyarınca terör örgütüne gereken müdahalede bulunmayarak ve eylem hazırlığı görmezden gelinerek şüpheliler hakkında hukuki sürecin başlatılması istenildi.
Basın açıklaması olaysız şekilde sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN