CHP SÜRPRİZ ADAY ÇIKIŞINA SAHNE OLDU

30 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1086 defa okundu.
CHP SÜRPRİZ ADAY ÇIKIŞINA SAHNE OLDU

1 (50)

 

Kırşehir CHP’de 21 yıl KBB mütehassısı olarak görev yapan Sanayici-Doktor Osman Kök’ün ve Beyin Cerrahi Doç. Dr. Mehmet Ali Ekici’nin çıkışının heyecanını yaşıyor.

 

Kırşehir CHP’de; aday liste sıralamasına alınan Kırşehir’in sevilen simalarından ve kentte 21 yıl KBB mütehassısı olarak görev yapan Sanayici-Doktor Osman Kök’ün  ve yine SHP-CHP dönemlerinin meşhur ve sevilen çağdaş İmam Mahmut Hoca(Mahmut Ekici)’nin oğlu Beyin Cerrahi Doç. Dr. Mehmet Ali Ekici’nin de çıkışının sürprizini yaşıyor. Kırşehir’in 7 Haziran seçimlerinden 5 ay sonra gireceği seçim tekrarında potansiyeli yüksek yeni adaylarla CHP’nin oylarını artırarak açılan makasları kapatmaya ve hatta öne geçmeye yönelen bir hareketlilik yaşanıyor.

“HAYATİ ÖNEMDE BİR SEÇİMİN EŞİĞİNDEYİZ.”

Kırşehir CHP milletvekili adayı Dr. Osman Kök “Bu seçim hem ülkemiz hem de Kırşehir’imiz açışından hayati önem taşımaktadır. Aday adayı ve nihayetinde aday olmamda en büyük etken şehrime ve ülkeme sahiplenme isteğimin arzusundan başka bir şey değildir.” dedi

“Şehrimizin gerçek anlamda barış, kalkınma, eğitim ve kültür alanlarında temsilini en üst noktaya taşımaya kararlıyım. Bu süreçte Türkiye’nin sigortası olan Cumhuriyet Halk partisine ve şahsıma desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum” diyen Kök yaptığı açıklamada şu ifadelerine yer verdi:”Değerli Hemşerilerim.

Ülkemiz Cumhuriyet Tarihi boyunca bağımsızlığımız, dirlik ve düzenimiz yönüyle en büyük krizini yaşıyor.
AKP tarafından bütün ülke olarak içerde ve dışarda sürüklen dirildiğimiz bir maceranın şayet önü oylarınızla kesilemezse zor da olsa belirtelim ki, tablo çok vahimdir.
Küresel Emperyalist güçlerin bölgemizde adına “Arap Baharı” dedikleri bölgeyi yeniden kendilerine göre şekillendirmek uğruna sergiledikleri vahşi tablo ortadadır. Kültür ve mezhep farklılıkların birbiriyle boğazlatılmaktadır.
Türkiye’mizde bu sarmala alınmış bulunmaktadır.
İktidar partisi ülkemizin getirildiği bu vahim durumdan sanki kendisi sorumlu değilmiş gibi davranmaktadır. Hem iktidar olacaksın. Yargının yürütmenin bürokrasin üzerinde terör estireceksin. Sonra da “400 milletvekili vermediğiniz için istikrar bozuldu” yollu “mağdur”luğa oynayacaksın. Sanki ülkeyi başkaları yönetti ve yönetiyor. Tüm halkımız görmektedir ki artık “mağdur”luğa oynamanın maskesi düşmüştür.

Sanayileşme, kentleşme ve güvenlik sorunlarında ağır tahribatlar yaşadık.

Kırşehir’imiz temsili açıdan yıllardır büyük zaman kayıpları yaşadı.
Kendisi dahi olamayan katıksız biatcılarla ve emir erleriyle şehrimizin sanayileşme kentleşme ve güvenlik sorunlarında ağır tahribatlar yaşadık. “Çevre yolu” dolayısıyla güvenli şehirlerarası karayolu ağı olmayan bir kaç istisna il arasına girdik. Yatırımcıları çekemediğimiz gibi kentimizi bu konuda cazip hale getiremedik. Şehir bürokrasi tamamen neredeyse tek elde toplanarak Kırşehir halkına yabancılaştırıldı. Taşeron firmalar üzerinden yapılan personel alımlarında bile kendilerinden olmayanlara kapılar kapatıldı. iç barış bozuldu. Plansız ve göz boyama işlerle şehirleşmede iskeletimiz hiç görülmedi. Her an can ve mal güvenliğini tehdit eden şehir içi ve şehirlerarası Trafik, içinden çıkılmaz bir hal aldı. Bu durum bile tek başına plansız rastgele yapılan işlerin sonucunun sadece bir parçasıdır.

Birinci Parti Çıkarak Tüm Ezberleri Bozacağız

Bu seçim Kırşehir’de CHP’nin yeniden doğuşuna şahne olacaktır. Hiç abartmıyorum birinci parti çıkarak tüm ezberleri bozacağız ve şehrimizin gerçek anlamda barış, kalkınma, eğitim ve kültür alanlarında temsilini en üst noktaya taşıyacağız. Biliyoruz ki; Kırşehir’in vicdanı bizim vicdanımız, hayalleri bizim hayallerimizdir
“Hoşgörü ve Sevgi” İnsanı “İnsan” Yapan Değerdir.
Çok daha önemlisi, İç barışımıza ve huzurumuza kasteden provokasyonların sahnelendiğine ve saatlerce müdahale edilmediği gibi teşvik edildiğine tanık olduk.
“Hoşgörü” ve “sevgi” insanı “insan” yapan değerdir.  Kırşehir’in tarihine baktığımız da insan hakları, özgürlük ve demokrasi konusunda saygın bir yeri,  hümanist bir geçmişi vardır.  Âşık Paşa, Hacı Bektaş Veli, Ahi Evran, Yunus Emre ve Neşet Ertaş gibi hümanizmin sevgi ve hoşgörünün temellerini atan sanatçılar, bu topraklardan yetişmiştir.

Türkiye’nin sigortası olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve şahsıma desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Bu seçim hem ülkemiz hem de Kırşehir’imiz açışından hayati önem taşımaktadır. Aday adayı ve nihayetinde aday olmamda en büyük etken şehrime ve ülkeme sahiplenme isteğimin arzusundan başka bir şey değildir. Şehrimizin gerçek anlamda barış, kalkınma, eğitim ve kültür alanlarında temsilini en üst noktaya taşımaya kararlıyım.
Bu süreçte Türkiye’nin sigortası olan Cumhuriyet Halk partisine ve şahsıma desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum.”

Dr. OSMAN KÖK KİMDİR?

1956 Kırşehir/Mucur Karakuyu köyünde doğdu. İlkokulu köyünde orta ve lise öğrenimini Mucurda tamamladı.1974’de girdiği Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini 1981 de bitirdi. Askerlik görevini yedek subay olarak tamamladıktan sonra Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’n de KBB dalında uzmanlık aldı 1990 yılında Kırşehir Devlet Hastanesinde 21 yıl kesintisiz hizmet verdi. Emekli olduktan sonra Kırşehir Cacabey Tıp Merkezinde ve iki yıla yakın da Kaman Devlet Hastanesinde görev yaptı. Kırşehir’de “Kök Çorap” fabrikasıyla sanayiciliğe giren Dr. Osman Kök CHP’de aday adaylığı nedeniyle son iki buçuk yıldır çalıştığı İstanbul-Beşiktaş Sait Çiftçi Devlet Hastanesinden istifa etti. Kök; evli ve iki çocuk babası.

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN