CHP Safları Sıklaştırıyor!

19 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
442 defa okundu.
CHP Safları Sıklaştırıyor!

Kurultay’ın Oluşmasına Adım Adım;

CHP Safları Sıklaştırıyor!

CHP’de olağanüstü kurultay isteyenlerin sayısı Kırşehir’in de aralarında bulunduğu 81 ilde 526’e ulaştı.

CHP’de Muharrem İnce’nin başlattığı olağanüstü kurultay sürecinin resmiyet kazanmasıyle partililer arasındaki saflaşma netleşiyor. Milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri, belediye başkanları taraflarını seçmeye başladı. Kırşehir’de 4 Temmuz’da CHP yönetim kurulu bir araya gelerek CHP Büyük Kurultay delegelerinin bir bölümünün olağanüstü kurultay için imza toplamaya karar verdi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ilk ateşini yaktığı olağanüstü kurultay kazanı kaynamaya devam ediyor. Olağanüstü kurultay için resmen düğmeye basılmasından sonra CHP içindeki saflaşmalar belirginleşiyor. İçlerinde parti yöneticileri, milletvekilleri, PM üyeleri ve partili belediye başkanları ve il başkanları da olan çok sayıda isim açıklamalar yaparak kurultaya ilişkin tavrını netleştiriyor.

KIRŞEHİR CHP’si  DELEGELERİ KARARINI VERDİ

Kırşehir CHP Kadın Kolları Başkanı Necla Yenidünya açıklamasında şunları kaydetti; “24 Haziran seçimlerinden sonra parti tabanında oluşan bir düşünce Genel Merkezde değişimin olması yönünde bir karar vermek oldu. Bu doğrultuda da illerde ve örgütlerde bazı hareketler doğrultusunda çalışmalar başlamıştır. Bu çalışmalar doğrultusunda tabanın istediğini Genel Merkeze iletmek doğrultusunda Kurultay Delegeleri olan bizler yani Kırşehir Temsilcisi 4 delege bunun Kırşehir’de de gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü Kırşehir’de de bir değişimin olması gerektiği konusunda bir fikir birliği vardır. Biz 4 delege 4 Temmuz’da CHP İl Binası’nda bir araya gelerek bir karar altında imzalayarak Genel Merkez’e iletmek konusunda bir fikir birliğine vardık. Yılmaz Zengin, CHP Boztepe İlçe Başkanı Osman Mutlu ve ben bu kararın altına imzamızı tereddüt etmeden uzlaşıp imzamızı attık.

Tabanın isteğine rağmen Genel Merkez’in aksi yönde bir tutum sergilemesi söz konusu değildir. Bu CHP seçmenine karşı da hoş olmayan bir durumdur. Biz bu konuda katkı sunmamız gerektiği kanısına vararak böyle bir tavır sergileme kararı aldık. İnşallah önümüzdeki yerel seçimlere yetişecek şekilde bir çalışma başlatılacak. Bu şekilde yerel seçimlerde büyük ölçüde başarılı olma hakkı elde edeceğiz.

Kurultay Delegeleri illerin kongrelerinde belirlenir. Kurultay delegeleri İl Başkanları seçilirken o kongrede il delegelerinin oyları ile belli olur. Delegelerin görevi de temsil ettikleri kişilerin düşüncelerini dinlemek ve bu düşünceler doğrultusunda hareket etmektir.

BİR KURULTAY DELEGESİ KENDİ DÜİÜNCESİYLE HAREKET ETMEZ

Kırşehir’de toplan iki bin tane CHP seçmeni var. Bu üyeleri de temsil eden delege sayısı 4’tür. Bu da demektir ki her bir delegeye 500 kişi düşüyor ve 500 kişinin görüşünü alarak hareket etmek zorundadır. Bizim bu doğrultuda yaptığımız çalışmada seçim döneminde yaptığımız analizler, duyumlarımız ve insanların gelip bizlere görüşlerini bildirmiş olmasıdır.

KIRŞEHİR’DEKİ SEÇMENLERİMİZ DEĞİŞİM İSTİYOR

Biz bu doğrultuda hareket etmekten dolayı çok mutluyuz. Doğru bir iş yaptığımızı düşünüyoruz ve yaptığımız işin de arkasındayız. Bundan dolayı da bizi yönlendirip, aydınlatıp, fikir ve önerilerini bizden esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

OLAĞANÜSTÜ KURULTAYA DESTEK BİLDİRİSİ

CHP’de, Muharrem İnce ve arkadaşlarından sonra Selin Sayek Böke, İlhan Cihaner, Orhan Sarıbal ve Ali Şeker’in aralarında olduğu ‘Gelecek İçin Biz’ adlı grup da olağanüstü kurultay için çağrı yaptı. Liberal solcular olarak bilinen grubun bildirisinde partinin, “sağdan oy alma” kaygısıyla içine düşürüldüğü siyasetsizlik ve ideolojik kafa karışıklığının acilen giderilmesi gerektiği, sol bir program hazırlanması gerektiği savunuldu. Bildiride tüzüğün değiştirilmesi, yerel seçimde adayların ön seçimle belirlenmesi, sosyal demokrat belediyecilik anlayışının oluşturulması, seçim güvenliği ile ilgili kaygıların giderilmesi istendi. (Haber: Didem CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On