“CHP Mandacıların Dizayn Edebileceği Bir Parti Değildir”

21 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
361 defa okundu.
“CHP Mandacıların Dizayn Edebileceği Bir Parti Değildir”

“CHP Mandacıların Dizayn Edebileceği Bir Parti Değildir”

CHP Meclisi Üyesi ve Ankara Kırşehirli Milletvekili Yıldırım Kaya gündeme ilişkin yaptığı basın açıklamasında, Cumhuriyet Halk Partisinin köklerinin Kuvayi Milliye’ye dayandığını, “Mandacıların dizayn edebileceği, darbe hukukuna sarılarak iktidar olanların dil uzatacağı, darbeci artıklarının söz söyleyebileceği bir parti değildir CHP” dedi.

Kırşehirli Vekil Yıldırım Kaya yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti; “CHP’nin ihtiyacı, kesinlikle seçimli bir kurultay değildir. Kişilerin ön plana çıkartılıp, kurtarıcı olarak sunulması da doğru bir siyaset tarzı değildir. Bizim örgütlü toplumu yaratma mücadelesine ihtiyacımız var. Bu mücadeleyi öncelikle parti içinde başlatıp örgütlü bir parti olmayı hedeflemeliyiz.  Çünkü halktan kopuk parti iktidar olamaz, örgütlü olmayan parti de halka ulaşamaz.

HALK CHP’DEN NE BEKLİYOR

CHP’nin birinci görevi sistem değişikliğini geriye sarmak, AKP’nin rejim değişikliğine giden yoluna engel olup, “Parlamenterler Demokratik Sistemi” işler hale getirmektir. Halkımızın kaygısı Cumhuriyet rejiminin değiştirilmesidir. CHP’den beklentisi de, büyük hayal kırıklığının nedeni de budur.

CHP’nin ihtiyacı, kesinlikle seçimli bir kurultay değildir. Kişilerin ön plana çıkartılıp, kurtarıcı olarak sunulması da doğru bir siyaset tarzı değildir. Bizim örgütlü toplumu yaratma mücadelesine ihtiyacımız var. Bu mücadeleyi öncelikle parti içinde başlatıp örgütlü bir parti olmayı hedeflemeliyiz. Çünkü halktan kopuk parti iktidar olamaz, örgütlü olmayan parti de halka ulaşamaz…

Diğer yandan, yıllardır iktidar olmamasına, örgütlenme sorunlarına rağmen, halkımızın en zor zamanlarında kapısını çaldığı umudun adıdır CHP. Oy oranı ne olursa olsun partiler üstüdür.

81 MİLYONUN PARTİSİDİR

Çünkü kökleri Kuvayi Milliye’ye dayanır. Cumhuriyetimizi kuranların kurduğu tek partidir! Çok partili sisteme geçişin ilk adımını atandır. Demokrasi geleneğinin olması, diğer siyasi partilerden ayrıldığı en önemli özelliğidir. Tam bağımsız Türkiye diyenlerin partisidir! Ne büyük onur!

 CHP MANDACILARIN DİZAYN EDEBİLECEĞİ BİR PARTİ DEĞİLDİR

Mandacıların dizayn edebileceği, darbe hukukuna sarılarak iktidar olanların dil uzatacağı, darbeci artıklarının söz söyleyebileceği bir parti değildir CHP. CHP’de kurultay talep edenler de, etmeyenler de oynanan oyunun farkındadır.

ÖNÜMÜZDE YEREL SEÇİMLER VAR

Demokrasi güçleriyle birlikte, biz bu oyunu bozarız! Bunun için örgütlerimizin önünde duran ve hemen hayata geçirilmesi gereken temel konular şunlardır:

İl ve İlçe Danışma Meclislerini toplayarak seçim sürecini değerlendirmek. Yerel seçimlere hazırlık için, “sokak örgütlenmesi” çalışmalarına hemen başlamak. Sandık görevlilerindeki aksaklıkları tespit ederek, görevlendirmeleri hemen yapmak. Yerel yönetim adaylarının hangi yöntemlerle ve ne zaman belirleneceğine, örgütlerde yapılacak toplantılarla karar verip, vakit kaybetmeden çalışmalara başlamak.

Merkez AKP tarafından kuşatılmıştır. Biz bu kuşatmayı çevreden başlayarak dağıtabiliriz. Bunun yolu da bulunduğumuz yerlerde Belediyeleri, Muhtarlıkları, Belediye ve İl Genel Meclislerini kazanmaktan geçiyor. Üretenlerin yöneteceği bir CHP mümkün!” (Haber Merkezi)

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On