CHP LİDERİNE YAPILAN SALDIRIYA KINAMA

26 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
504 defa okundu.
CHP LİDERİNE YAPILAN SALDIRIYA KINAMA

 

CHP DEN SALDIRI VE TERÖR KINAMASI (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

CHP Kırşehir İl Teşkilatı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Yapılan Suikast Girişimini Kınadı
Parti binasında yapılan basın açıklamasında konuşan İl Başkanı Yılmaz Zengin, sosyal hukuk devletinin bir an önce çalışmalarına başlaması gerektiğini söyledi.
İl Başkanı Zengin açıklamasında Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu devrim’in ‘Özgürlükçü demokrasi’ devrimi olduğunu belirtti.
“PARTİ DEVLETİ DÜZENİNE SON VERİLMELİ”
Saydam bir hukuk devletinin kurulmasını gerektiğini anlatan İl Başkanı Zengin, “Yargı, siyaset ve her türlü güç odağının kontrolünden kurtulmalı. Özel güdümlü yargı uygulamalarına bir an önce son verilmeli, darbe hukuku ve onu tahkim eden tüm düzenlemeler kaldırılmalı hak ve özgürlükler hiçbir ayrım yapılmaksızın güvence altına alınmalı.Kuvvetler ayrılığına dayalı parlamenter demokrasi güçlü ve etkin kılınmalı.”dedi.
İl Başkanı Zengin yapılan saldırı ve terör sürecini şöyle değerlendirdi:
“Genel Başkanımıza yapılan saldırı ve bugün gerçekleşen terör saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. CHP hiçbir zaman faşizme ve teröre boyun eğmemiştir. CHP çakallara asla boyun eğecek bir parti değildir. Bizim tek suçumuz, misak-ı milli sınırlarını korumak ve halkın geleceğini güvence altına alacak politikalar üretmektir. 15 Temmuz’da milletin parası ile alınan silahlarla halkın iradesine ipotek koymak istediler. İktidar olmasak da bu ülkenin harcı bizleriz. 1915’te bu vatan için isimlerini dahi bilmediklerimiz koyun koyuna yatıyor. CHP konvoyuna kimse saldırıda bulunamaz. Bizlerin hiç kimseden korkusu yok ve hiçbir zaman da olmayacak. Artık birlik ve beraberlik zamanıdır. Karanlık güçlerin saldırıları daima devam edecek bizlerde ilkelerimizle bu güçlere karşı duracağız. Terörle müzakere değil, mücadele edilir. Terör bir insanlık suçudur.”
Basın toplantısı sonrası CHP tarafından hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisi Demokrasi, Değişim ve Kardeşlik Projesi bildirgesini katılımcılara dağıttı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN