CHP KIRŞEHİR ÖRGÜTÜNDEN TERÖRE LANET MİTİNGİ

12 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
417 defa okundu.
CHP KIRŞEHİR ÖRGÜTÜNDEN TERÖRE LANET MİTİNGİ

chpCHP Kırşehir İl Örgütü tarafından 10 Ekim 2015 Cumartesi günü Ankara’da meydana

gelen terör saldırısını protesto eden bir miting düzenlendi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir İl Örgütü Cumartesi günü yapmış olduğu mitinde Ankarada hain saldırıda katledilenler kınayarak bir basın açıklaması yaptılar İl Başkanı Şeref Karaosmanoğlunun yapmış olduğu açıklamada şu görüşlere yer verdi.

11 Ekim 2015 Pazar günü saat 14:00’da İl Başkanlığı binası önünde yapılan açıklamaya CHP İl Başkanı Şeref Karaosmanoğlu, Merkez İlçe Başkanı Fevzi Akkuş, Milletvekili adayları Dr. Osman Kök, Doç. Dr. Mehmet Ali Ekici ile birlikte çok sayıda partili ve Kırşehirli vatandaş katıldı.

İlk konuşmayı gerçekleştiren CHP İl Başkanı Şeref Karaosmanoğlu konuşmasında şunları ifade etti:

“10 Ekim 2015 Cumartesi günü Ankara Sıhhıye’ye düzenlenecek Barış Mitingi’ne katılmak üzere toplanan yurttaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen bombalı terör eylemini şiddetle kınıyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; yakınlarına da başsağlığı ve sabır diliyoruz. Yine bu terör eyleminde yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Günler öncesinden resmi makamlardan izin alınmasına, toplanma, yürüyüş ve gösteri yeri ve güzergahının belli olmasına rağmen gerekli güvenlik önlemlerini almayan ve bu suretle yurttaşlarımızın bu lanet terör eylemine maruz kalmasına sebebiyet veren siyasi iktidarı ve devlet kurumlarını sorumluluklarını yerine getirmeye avdet ediyoruz. Olayın faili ya da faillerinin (arkasındaki karanlık güçlerle birlikte) bir an önce tespit edilip adalete teslim edilmesini bekliyoruz.

Tüm yurttaşlarımızın saikine ve kaynağına ve de hedefine; kime yöneldiğine bakmadan şiddetle terör eylemlerine karşı durmaya ve terörü kınamaya davet ediyoruz.”

Daha sonra söz alan CHP Kırşehir Milletvekili Adayı Doç. Dr. Mehmet Ali Ekici de konuşmasında; “Toplum olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bombalama eyleminde hayatını kaybeden masum insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun, bütün yurtseverlerin sakin olmaya ihtiyacı var. Ölümden oy devşirmeye çalışanları Allah perişan etsin.” Cümlelerini kullandı.

CHP Kırşehir Milletvekili Adayı Dr. Osman Kök de yaptığı konuşmada 96 vatandaşın hayatını kaybettiği olayın ardından ülkede toplumsal barışın temelinin sarsılmak istendiğine dikkat çekti. Kök, şunları ifade etti.

“Güzel ülkemizde toplumsal barışın temeli sarsılmıştır. Daha da önemlisi anneler, babalar barış adına o meydanlara gönderdikleri çocuklarının acıları ile yıkılmıştır. Yüzlerce kişinin ölmesine ve yaralanmasına neden olan bu olayın

faillerinin bulunarak adalete teslim edilmesi hükümetin birinci görevidir.Biz CHP olarak barışın ve kardeşliğin teminatıyız. Yaşanan bu olayları şiddetle kınıyor ve her şeye rağmen ‘Barış’ diyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN