CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN, KORONAVİRÜSLE MÜCADELEYİ İLK SIRADA GÖĞÜSLEYEN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÖZLÜK HAKLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ HUSUSUNU BAKANA SORDU!

31 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1239 defa okundu.
CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN, KORONAVİRÜSLE MÜCADELEYİ İLK SIRADA GÖĞÜSLEYEN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÖZLÜK HAKLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ HUSUSUNU BAKANA SORDU!

CHP KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN, KORONAVİRÜSLE MÜCADELEYİ İLK SIRADA GÖĞÜSLEYEN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÖZLÜK HAKLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ HUSUSUNU BAKANA SORDU!

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen ve büyük bir tehlike oluşturan koronavirüsün ülke ve dünya çapındaki mücadelesini ilk sırada göğüsleyenlerin sağlık çalışanları olduğunu belirtti. İLHAN, bu zorlu süreçte ciddi bir risk altında yer alan tüm sağlık emekçilerinin kendi sağlıklarını da ortaya koyarak özverili bir şekilde fedakarca çalışıp mücadele verdiklerini dile getirerek Türkiye’deki sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi yönünde çalışmaların yer alıp almadığını Sağlık Bakanına sordu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI EKONOMİK GÜÇLÜKLERLE KARŞI KARŞIYADIR…

CHP Kırşehir Milletvekili İLHAN, hastanelerdeki ameliyatların dahi aciller dışında yapılmadığını, salgın nedeniyle hastanelere gelen hasta sayısında düşüşlerin de gözlemlendiğini ifade ederek, sağlık ve fiziki koşullar dahil olmak üzere bir çok anlamda sıkıntı ve güçlük içerisinde olan sağlık emekçilerinin döner sermaye gibi ek ücretlerinde azalmaya neden olan söz konusu sürecin, onları ekonomik güçlüklerle de karşı karşıya bıraktığı yönünde açıklamalarda bulundu.

İLHAN: “TÜM SAĞLIK EMEKÇİLERİ KAPSAM DAHİLİNDE TUTULMALI!”

İLHAN diğer taraftan, büyük mağduriyetler yaşanmaması adına aciliyet gerektiren özlük haklarının iyileştirilmesi yönündeki çalışmaların, sağlık alanının tüm basamaklarında, her noktasında canla başla çalışarak görevini yerine getiren, hasta karşılamadan doktorlara kadar ayırt etmeksizin her kademede yer alan sağlık emekçilerinin tamamını kapsayacak şekilde düzenlenecek olmasının büyük bir önem arz ettiği vurgusunu yaptı.

İLHAN: “SAĞLIK, EN TEMEL ÖNCELİĞİMİZDİR…”

CHP Milletvekili İLHAN, dünyada ve ülkemizde büyük tehlike ve tehdit oluşturan koronavirüsle mücadelede sağlık çalışanlarımızın her açıdan maruz kaldığı zorlu süreçlere değinerek sağlığın en temel önceliğimiz olduğunu sözlerine ekledi ve Bakan’a sırasıyla şu soruları yöneltti: “Salgın tehdidi bertaraf edilinceye kadar sağlık çalışanlarının uğrayacağı ekonomik zararlar öğretmenler örneğinde olduğu gibi karşılanacak mıdır?, Bu süreç de göstermiştir ki sağlık en temel önceliğimizdir. Bu anlamda sağlık çalışanlarının moral, motivasyon ve iş verimini artırmak amaçlı ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılması başta olmak üzere özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik bir çalışmanız olacak mıdır?, Koronavirüs sağlık alanında yapılması gereken yatırımların birincil olduğunu ortaya koymuştur. Hükümetiniz olarak gerek bu süreçte ve gerekse de akabinde sağlık politikalarınızı yeniden revize etmeyi planlıyor musunuz?”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On