CHP KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞINDAN ÇİRKİN SALDIRIYA KINAMA

22 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
CHP KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞINDAN ÇİRKİN SALDIRIYA KINAMA

CHP Kırşehir İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Çakmak, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırıya tepki gösterdi. Çakmak, sorumluların ortaya çıkarılmasını istedi.

CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara Çubuk’taki şehit cenaze töreni sırasında yapılan saldırıya CHP Kırşehir İl Başkanlığı tepki gösterdi. Cacabey Meydanında yapılan basın açıklamasına Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Yaşar Nuransoy ve  çok sayıda vatandaş katıldı. Yapılan açıklamada CHP İl Başkan Yardımcısı Çakmak ,

‘’ Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri lan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmıştır.

PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE BİR EYLEM

Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provakasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve ç huzuruna karşı yapılmıştır.

SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR.

Bu saldırının azmettiricileri bellidir:

Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse;

Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa;

Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse;

Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in  ‘’İki büyük eserimden biri’’ dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

  AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKARLARI

   Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler.

Askerimize kurşun sıkarakbu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlere, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklar aynıdır. Biz,  Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya devam edeceğiz.

TÜRKİYE’Yİ KORKU VE TERÖR ORTAMINA SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI UYANIĞINIZ

Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. ‘’Gün kızgın demiri soğutma günüyse’’ herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatleri için ülkemizin tütm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

  ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiricileri derhal yargı önüne çıkarılmalıdır.

Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci  kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

MİLLİ SAVUNMA BAKAN’ININ BAHSETTİĞİ ‘’MESAJ’’ NEDİR?

Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen

‘’O evi yakın’’ diye bağıran hainlere dönüp de ‘’ Mesajlarınızı verdiniz’’ demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını  vermiştir, bu nasıl bir cümledir?

Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidir.

Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olarak Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.’’ Dedi.

HABER: HARUN ŞENER

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com