CHP Kırşehir İl Başkanı Şeref Baran Genç İle Dobra Dobra 2

1 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2326 defa okundu.
CHP Kırşehir İl Başkanı Şeref Baran Genç İle Dobra Dobra 2

Başkan Genç: “Bir Dahaki Seçimde İl

Başkanı Adayı Değilim, Siyasete Devam”

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir İl Başkanı Şeref Baran Genç Gazetemiz 40 Arena’ya önemli açıklamalarda bulundu. Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yanık’a özel röportaj veren genç gündeme dair önemli soruları yanıtladı. İşte önceki röportajımızın devamı; 

SAİT YANIK: “SON OLARAK SİYASETİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?”

Baran Genç: “Siyaseti düşünüyorum. Ama önümüzdeki gündem bağlı daha önce belirtmiştim Tekrar il başkanlığı kesinlikle düşünmüyorum. Bir buçuk dönem yapmış olacağım.  Gündem Türkiye’de çok hızlı değişiyor akşamdan sabaha bir şey değişmiş oluyor. Ama her zaman Siyasetin içinde olacağım. üHüs  as

SAİT YANIK “YARGI NEDEN CHP’Lİ BELEDİYELERİN YARDIM TOPLAMASINA ENGEL OLDU?”

Baran Genç: “ Hayır Evinin hesaplarına bloke konuldu. Tamam, koyabilirler ama benim Belediye ye yardım yapmamı engelleyemezler. Su tahsilatı yapılan bölüme gelir şefliğine giderim Belediyeye yardım yapmak istiyorum diye çıkarır paramı veririm makbuzumu alırım. Kimse buna engel olmaz sonuçta devlete veriyoruz. Belediye CHP’li olunca devletin belediyesi değil mi? Yani bu kadar taraflı bu kadar ötekileştirerek bir karar alına bilinir mi? Benim babam eski Belediye Muhasebe müdürüydü. Belediye devletin belediyesi Belediye kimsenin babasının malı değil. Belediye kamunun taamına hizmet eden bir kurum. Böyle saçma bir anlayış olabilir mi? Diyelim ki CHP’li belediye cezalandırıyorsunuz böyle bir karar aldınız bu ülkede yaşayan Ak Partili vatandaşlarda var. Bu mantıktan vazgeçilmesi gerekiliyor. Bu ötekileştirme yüzünden git gide eriyorlar. Bunu bıraksalar belki bizim işimiz daha da zorlaşır. Parti ayırımı yapamamaları gerekir bundan vazgeçmeliler. Biz böyle yapmış olsaydık AKP döneminde giren tüm personelin atılması gerekiyordu. Biz bunun yanlış olduğunu düşünüyoruz.  Onların yaptığının aynısını yapmak istemiyoruz. Bunlar doğru şeyler değil adam işini yapıyorsa yapacak siyasi görüşü bizleri ilgilendirmez. Ben Partimin Siyasi görüşünü vatandaşa aktarmakla görevliyim. Adamın siyasi görüşü farklıysa adamı işten mi atim? Böyle bir mantık olabilir mi?”

SAİT YANIK: “GAZETECİLERİN ÜZERİNDE OLAN BASKIYI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?”

Baran Genç: “Biz adalet mekanizmasını genişletmediğimiz sürece ilerleyemeyiz. Hukukla adalet ayrı şeyler. Hukuk insanlarının oturup kurallarını belirlediği kanunlar dizisidir. Ama adalet insanların vicdanlarında olan şeyler. Gazeteci sizi eşletirdi diye onu ceza evine reva görüyorsunuz. Hiç kimse sizin hatalarınızı söylemeyecek mi? Böyle bir dünya olabilir m? Bu sadece diktatörlük siteminde olan bir şey. Mesela Kuzey Kore’de hiç kimse ses çıkarmıyor. Devletin bir tane gazetesi ve televizyonu var Kim Yong ne derse onu söylüyor. Biz git gide ona doğru yaklaşıyoruz. Hiç kimse bir şey söylemesin ben istediğim gibi yönetim olur mu böyle bir şey? Bakın Arap baharı denen bir şey oldu. Saddam Hüseyin tek başına yönetiyordu Kaddafi tek başına yönetiyordu. Sonra vatandaş bir şekilde uyandı ve bu hale geldi. Bizim derhal kendimize gelmemiz gerekiyor ve bu işleri bırakmamız gerekiyor”

SAİT YANIK: “18 YILI ARADAN SONRA CHP KIRŞEHİR’DE KAZANDI BUNDAN SONRAKİ HEDEFİNİZ NEDİR?”

“Bundan sonra iktidar olacağız. İki milletvekili çıkaracağız. Şöyle söyleyeyim kurultay haberi geldi il başkanlarına yazılar gitti 25-26 Temmuz tarihleri arasında Cumhuriyet Halk Partisi kurultayını yapacak. Bu bizim iktidar kurultayımız buna böyle bakıyoruz. Bu kurultaydan sonra biz iktidara geleceğiz. Vatandaş neyin ne olduğunu gördü tencere kaynamıyor. Türkiye’de inanılmaz derecede ekonomik sıkıtı var. Yabancı para birimleri karşısında günden güne eriyoruz. Sadece altın Euro Dolar fiyatlarına bakarak neyin be olduğunu görebilirsiniz. Bugün bir faiz indirme kararı gelebilir ama bunlar geçici çözümlerdir. Ekonomi bu haliyle hiçbir yere varamaz. Üretimden düşmüş bir ülke ile karşı karşıyayız acil olarak üretime dönemiz gerekiyor. 2013 yılında babamı kaybettiğimden bu yana tarlarla ile ben ilgileniyorum. O zamandan beri buğdayı aynı fiyata satıyorum. O tarihten bu yana gübre ve mazot fiyatları ne kadar yükselmiş. Ekonominin iyiye gitmediği net bunun acil olarka çözüme kavuşturulması gerekiyor.”

SAİT YANIK: “BELEDİYE BUNDAN SONRA KIRŞEHİR’DE NE YAPABİLİR?”      

Baran Genç: “ Park Bahçeler Müdürlüğü iki yıl önce Sigortası ve Ücreti İş-Kur Tarafında yatırılarak gönderilen personel ile birlikte 650 kişi hizmet veriyordu. Aynı işi Kırşehir Belediyesi 60-70 kişi ile yönetiliyor. İş-kur şuanda Türkiye genelinde işçi vermiyor. Çünkü ekonomi iyi değil. 500-600 kişi bir belediye vermek büyük bir kaynak işidir. Size iyi bir haber daha vereyim kooperatifimiz kuruldu logoları yapılıyor. Bu sezon mercimek ve nohut alımlarını yapacağız. Pazarı da hazır orada da bir istihdam gerçekleşebilir. Ondan sonra hem belediyemize hem şehrimize büyük bir katkı olacaktır. Çiftçi hem daha iyi bir fiyata alacak hem daha kolay pazarlayabilecek.”

SAİT YANIK :“KIRŞEHİR EKONOMİSİNİN DURUMU NASIL?”

Baran Genç: “ Bende bir esnaf Sayılırım Eczacılık ile uğraşıyoruz. Esnafın durumu hiç iyi değil esnaf memnun değil. Bu sıkıntı Pandemi sürecinden önce başlamıştı. Türkiye ekonominse bağlı olarak Kırşehir’de yoğun şekilde etkilenmişti. Üstüne bir de Pandemi Eklenince esnafının durumu içle acısı. Hükümetin derhal esnafı ayağa kaldırması lazım. AKP’den alışkın oldukları için İl Başkanlığına gidilip üyemi olunması gerekiyor diye iş için gelenler oluyor. üyelik mecburiyeti yok Belediyeye işe girmek için bize değil oraya başvurmanız gerekiyor diyoruz. İnsanları şöyle alıştırmışlar AKP’ye üye olamayan Belediye’de işe giremez diye bizde öyle bir gereklilik yok. Biz öyle herkesi de üye yapmıyoruz. Önce bir referansın olması gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi telefonla aranıp üye olunacak bir yer değil.”

SAİT YANIK: “SON OLARAK KIRŞEHİR HALKINA NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?”

Baran Genç: “Kırşehir halkı gündemi takip etsinler. Günde en az bir iki gazete okusunlar Türkiye’de ne olup bittiğini öğrensinler. Birde hep aynı gazeteleri okumasınlar. Farklı siyasi görüşten gazeteleri okusunlar. Ben hep sol gazeteleri de okusunlar demiyorum. O da doğru bir şey değil. Objektif bir dünya görüşümüz olabilmesi için her yönden görüşü ve düşünceyi dinlemeniz ve öğrenmeniz gerekir. Sadece A Haber’i dinleyerek sokağa çıkamasınlar. A Haberi izliyorlar ise birazda FOX TV ve TELE 1 kanalını izlesinler.”

40 Arena Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On