CHP KADIN KURULTAYINDA NEJLA YENİDÜNYA “ERKEKLER SİZİN AKLINIZI ALIRIZ, AKLINIZI”

20 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
446 defa okundu.

nejla1KIRŞEHİR İL KADIN KOLLARI BAŞKANI NEJLA YENİDÜNYA KURULTAYDA OLAY YARATAN BİR KONUŞMA GERÇEKLEŞTİRDİ.

Kırşehir İl Kadın Kolları Başkanı Nejla Yenidünya  kurultayda konuşturma gerçekleştirdi. Gerçekleştirdiği konuşmada tüm salon ayaklandı. Yenidünya konuşmasında: “Ben biliyorum ki, şu salona kadar pek çok kadın, bugüne kadar pek çok zorluk yaşıyorsunuz ve pek çoğunuz eşinizden azar işiterek geldiniz, eşinizden para dilenerek geldiniz!

Ve burada, bu partide, böylesine emek veren, böylesine varlığını her şeyden fazla partiye adamış sizler, bu partide erkek hegomanyasının altındasınız, biz bu durumdayız!

Bizim kurultayımız oluyor, kadın kollarının kurultayı oluyor ve ben isterdim ki beş dakikalığına bile genel başkanımız şurada olsun, beş dakika!

Sevgili erkekler, önde oturan sayın milletvekilleri, sizler milletvekilisiniz, sizler para sizin elinizde milletvekili oluyorsunuz, maaşlarınızı alıp çıkıyorsunuz. Bizlerin seçim dönemlerinde neler yaşadığını kaç taneniz biliyorsunuz? Gönderdiğiniz adayların vicdanına kalan bu kadınların neler çektiğini kaç taneniz biliyorsunuz?

Bu kadınları, bu kurultayda beş tane otele böldüler ve akşamları akşam yemeği verilmedi, bunu kaç taneniz biliyorsunuz beyler!

Buraya çıktığınız da seçilmiş oluyorsunuz. Kadınlar seçim dönemi şunu yapın,şunu çalışın, şöyle davranın diyorsunuz! Biz sizin dediğiniz yollardan döneli çok oldu erkekler!

Biz bu parti için neler yapabileceğimizi biliyoruz, aç karnına çalışıyoruz. Biz adayların vicdanlarına kalıyoruz ve bizler, şu salondaki tüm kadınlar, her birinin tek tek sizlerin söylediklerinin on katını yaşadığını biliyoruz!

Biz artık sizlerden akıl almak istemiyoruz!

Biz artık sizi yanımızda görmek istiyoruz!

Biz kadınlar, Cumhuriyet Halk Partisi kadınları, biz Akp’li değiliz!

Biz bu Cumhuriyet’i kuranlarız ve bu şekilde hakkımızı istiyoruz sizden, akıl istemiyoruz!

Biz sizden yetki istiyoruz! Bıçağı kemiğe dayatmayın!

Dışarı çekip dayatmayın, bu kadınları sokakta çekersiniz, birlikte yürürken yoksunuz!

Sevgili erkekler, dışarıda sosyal demokrat, içeride despot olan erkekler, biz sol hareketi yaptırtmayın! Bize kadın olarak, bir arada, tek vücud, bu meclise, bu genel merkeze yürütmeyin! Ve burada benim kurultayımda konuşan erkekler “sizin aklınızı alırız biz aklınızı” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN