CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KIRŞEHİR’ ZİYARET ETTİ

15 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
542 defa okundu.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KIRŞEHİR’ ZİYARET ETTİ

1130_400x266

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş: ” Bütün bu olaylar karşısında hükümet ve onun ilgili bakanları hiçbir şey olmamış gibi yollarına devam ederlerse demokrasi ve demokrasi kültürü yerleşmez.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcı Ercan Karakaş seçim çalışmaları dolayısla ilimiz Kırşehir’e geldi. Ercan Karakaş 8 Eylül Olayında tahrip edilen ve yakılan dükkanları ziyarete ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunarak Parti binasına gelerek partilileri selamladı.

CHP İl Başkanı Şeref Karaosmanoğlu Ercan Karakaş’ın seçim çalışmalarından dolayısıyla Kırşehir’e geldiğini ve kendilerini onurlandırdığını belirtti. Ercan Karakaş konuşmasında:  “Değerli basın mensupları değerli arkadaşlar, İl Başkanımızın da söylediği gibi Kırşehir’e seçim çalışmaları nedeni ile geldim. Partimiz olarak 1 Kasım seçimlerini çok önemsiyoruz. Çünkü 13 yıllık AKP iktidarı Türkiye’yi maalesef büyük bir kargaşaya, büyük bir kaosa sürükledi. Artık bu dönemin bir son bulması gerekiyor. En son acımız 10 Ekimde Ankara’da olan saldırıdır. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük, en gaddar, en acımasız saldırısıdır. 99 pırıl pırıl insanımızı orada yitirdik ve halen 20 kişinin üzerinden yoğun bakımda olan insan var. Maalesef henüz hükümet demokrasilerde yapması gereken şeyleri yapmış durumda değil. Demokrasilerde bu gibi büyük katliamlar ve acı olaylar yaşandığı zaman siyasi sorumlu olan bakanlar hiç tereddüt etmeden ertesi gün istifa ediyorlar. Yoksa demokrasi ilerlemez. Bütün bu olaylar karşısında hükümet ve onun ilgili bakanları hiçbir şey olmamış gibi yollarına devam ederlerse demokrasi ve demokrasi kültürü yerleşmez. Ankara Emniyet Müdürünü görevden uzaklaştırma ile bu olay çözülmez. Biz derhal İçişleri Bakanının ve Adalet Bakanının istifasını bekliyoruz. Bugün gazetelerde okuduk, bombayı koyan insanlar belli, Suruç’ta bomba koyanın abisi. Bizim milletvekillerimiz Adıyaman’a gittiler ve rapor tuttular. Fakat bir sonuç çıkmadı. Ankara’da yaşamını yitiren insanların ailelerine 29 bin tl tazminat verileceği belirtildi, komik bir durum. Geride kalanların hayatlarını insanca sürdürebilmeleri için düzgün bir yardım yapılması lazım. Çünkü yaşamını yitirenlerin bir çoğu aile babası, aile annesi idi.

Türkiye 93 yıldır yaşıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin getirdiği çok partili sistem ile 65 yıldır yaşıyor. Türkiye böle olmamalı. Bunun sebebi bu hükümetin hayalperest dış politikasından ötürü Ortadoğu’da lider ülke, öncü ülke durumuna Türkiye’yi getirmek için yaptıkları yanlış dış politikadan kaynaklanıyor. IŞİD denilen örgüt, dünyanın en barbar terör örgütü. Düne kadar maalesef onlara manevi desteklemenin dışında silah gitti. Şu anki hükümet bu IŞİD’i olduğu gibi değerlendirmeyip manevi bir islam örgütü gibi algılamaya kavuşmuş durumda. Bizim Mustafa Kemal Atatürk’ün dış politikasına “Ülkede Barış, Dünyada Barış” diyerek dönmemiz lazım. Cumhuriyet Halk Partisi için barış, hem ulaşılması gereken bir hedef hem de bir değerdir. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında ilk 4 yılda Türkiye normalleşecek ve Türkiye iç barışını ve huzurunu sağlayacaktır.

Her seçim önemlidir ancak bu 1 kasım seçimleri çok daha önem kazandı. Çünkü aradaki Ankara büyük katliamı var, arada Suruç var, arada geçen seçim devam ederken Diyarbakır’da konulan bombalar var. Eğer ciddi şekilde bu durumun sebepleri araştırılmaz ve ülkenin ilgili bakanlıkları, kurumları bu işi ciddiye almayıp karşı koyamazsa, Türkiye’de maalesef bu kaos büyür. 13 yıldır ülkenin hiçbir sorununu çözmeyen ve büyük bir kaosa neden olan AKP hükümetinin son bulması gerekiyor. Bütün bu yaşanan süreçten etkilenmiş olarak biz inanıyoruz ki bu seçimlerden sonra AKP dışında bir alternatif de Cumhuriyet Halk Partisi liderliğinde ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakanlığında olacaktır. Seçim bildirilerinde bize kaynak nerden bulacaksınız diyen AKP hükümeti bizim seçim bildirisinden az yada çok almış. demokrasi öğretir. Cumhuriyet Halk Partisi de bu arkadaşlara ülkenin temel sorunlarını neler yapılmasını gerektiğini öğretmiş bulunuyor. Türkiye’nin yaşanan bu kaos, katliam sorunlarının dışında var olan sorunlarından biri var olan üretimden var olan değerlerden insanlar eşit pay alamıyor. CHP’nin büyük politikalarından birisi de gelir bölüşümündeki bu korkunç adaletsizliği ortadan kaldırmaktır. Biz CHP olarak iddialıyız 4 yıl içersinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun başbakanlığında bütün bu temel sorunlar çözülecektir ve ülke huzur bulacaktır.

Kırşehir’de Eylül olaylarında zarar gören esnafları gezdik insanların dükkanlarına gelen zararlar iyi bir şey değil. Demokrasilerde katılmadığımız fikirler, katılmadığımız düşünceler olabilir. Katılmadığımız düşüncelere biz rağbet etmeyiz ama şiddet yoluyla, yakarak, yıkarak bir yere varamayız. Ankara’nın göbeğinde 99 yurttaşımız katlediliyorsa bunun sorumlusu hükümettir. hükümetlerin en birinci hükümeti can ve mal güvenliğidir. Biz CHP olarak seçim sürecine girdiğimiz zaman parti içerisindeki tartışmaları, arayışları ve bazı istenmeyen durumları konuşmayız. Hepimiz enerjimizi bu seçimlerde iyi sonuç almak için kullanmalıyız. Burada da çalışmaların gayet güzel olduğunu görmekteyim. Hep birlikte bütün gücümüzü bunun için kullanalım. Hepinize başarılar diliyorum. “ifadelerini kullandı.

Ercan Karakaş esnaf ziyaretleri sonrası halkla fikir alışveriş yaparak oyların esirgenmemesini belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN