CHP BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTERDİ

1 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1960 defa okundu.
CHP BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTERDİ

indir

Son zamanlarda CHP koalisyon içinde olmalı mı olmamalı mı tartışmalarından sonra, geldiğimiz noktada CHP’nin hükümet kurulması için gösterdiği yoğun çaba ve özveri, CHP’nin devlet geleneğinin ve siyasi ahlakın ne kadar büyük olduğunu bir kez daha göstermiştir.

CHP, ilk olarak halkın istediği yüzde 60’lık blok ile hükümet kurma isteğini deklare etmiş ve her türlü ödünü vermiştir. Ancak özellikle MHP’nin akıldışı tutumu ve demokrasiyi sindirememe hastalığı nedeniyle bu koalisyon için umut bırakmamıştır…

Bırakmadığı gibi Türkiye’yi bir çatışma ortamına sürüklemek istercesine HDP ile ilgili sözleri tamamen provakatif söylemlerdir… Sanki bu tutum saray’ın taşeronluğunu yapar tarzdadır ve anlaşılmazdır… (Aslında nedenini herkes biliyor ama….)

Bu tutum HDP’yi ve PKK’yı iyice germek, kaos yaratmak,terörü azdırmak ve erken seçim isteyen ama; Ülke yangın yerindeyken erken seçim isteyenlerin ekmeğine yağ sürmektir. Ve MHP’nin bu tutumu verdiğimiz her şehitin de sorumluluğunu taşıyacaktır.

Netice de CHP Türkiye Cumhuriyetini kurmuş bir partidir ve oy kaygısı gütmeden, her zaman elini taşın altına koyacaktır. Şayet AKP-CHP koalisyonu olursa, hiçbir CHP’li partisini dışarıda eleştirmeden bu koalisyonu desteklemelidir.

CHP’lilerin birbirini eleştirme hastalığından kurtularak eskisinden çok daha kuvvetli olarak partisini desteklemelidir…

Sağlıcakla kalın.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN