CHP ADAYI OSMAN KÖK: HAKKIMIZI ALACAĞIZ, GELİYORUZ!

29 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
252 defa okundu.
CHP ADAYI OSMAN KÖK: HAKKIMIZI ALACAĞIZ, GELİYORUZ!

osmanCHP ADAYI OSMAN KÖK: HAKKIMIZI ALACAĞIZ, GELİYORUZ!

 

 

CHP Kırşehir milletvekili Adayı Dr. Osman Kök 17-25 Aralık’ın ve medya guruplarına yönelik baskıların hesabının sorulacağını söyledi

 

CHP Kırşehir milletvekili Adayı Dr. Osman Kök “Hem Türkiye’de hem Batı’da AKP’nin meşruiyet sorunu var. İktidarda yolsuzluk yapmayan adam var mı? 17-25 Aralık’ın hesabı sorulacak. Siyasetçiye güven azalacak, vatandaş sandığa gidip bir tercihte bulunmak istemeyecek. Bana göre temel risk bu. AKP tabanından ve daha önce CHP’ye oy vermemiş tüm kesimlerden yine oy alacağız. ” dedi.

 

KÖK: ÇOK TEHLİKELİ BİR GELİŞME!

 

İpek Koza’ya kayyum atanmasıyla ilgili kararın ardından da bir açıklamada bulunan CHP Kırşehir Milletvekili Adayı Dr. Osman Kök şunları ifade etti:

“Çok tehlikeli bir gelişme. İki açıdan çok tehlikeli bir gelişme. Birincisi artık hükümet arzu ettiği medya grubuna el koyabilir, bu anlama geliyor. Hukuk yok, savcının bir yazısı ile nasıl Digiturk’ten 7 kanalı çıkardılarsa, bir yazı ile kayyum atıyorlar. İ

kinci tehlikeli bölüm, bunun tamamen bir terörle mücadele değil, bir AKP operasyonu olduğu ortaya çıktı. Sabah gazetesinin reklam müdürü, AKP’nin bilmem ne başkanı gibi. Tamamen bunlardan oluşan bir ekip. Bu da yargıya olan güveni biraz daha sarstı. Yani kararı yazan, kararı alan Cumhuriyet savcısının, Cumhuriyet savcısı değil AKP Savcısı olduğu açıkça ortaya çıktı. Bu ülkede kayyumluk yapacak tarafsız başka bir adam bulamıyor musunuz siz? Hadi bu kararı aldın, mücadele edeceğim dedin, tarafsızlığını koru. Cumhuriyetin savcısısın sen, öyle insanlar atayabilirdi ki herkes evet bu insanlar bunu iyi yönetirler diye. Oraya götürdüler yine AKP yeni medya alanları kazanmış oluyor. Eğer buna medya yeterli tepkiyi göstermezse, aydınlar, sivil toplum örgütleri yeterli tepkiyi göstermezse, üniversiteler yeterli tepkiyi göstermezse AKP der ki “Ya ben ben her istediğimi yapabiliyorum ve kimse de tepki göstermiyor…” Göstermeliler. Her kuruma gelebilirler. Terörle bağlantı kurup. Ne olacak önce havuz medyasına yayın yaptırırlar, o yayından sonra gerekçe gösterip öbür tarafa gidebilirler.

 

KÖK: AKP ARTIK TÜRKİYE’Yİ YÖNETEMEZ!

 

“AKP artık Türkiye’yi yönetemez. Hem Türkiye’de hem batı da AKP’nin meşruiyet sorunu var. Demokrasi açısından, insan hakları açısından, hukuk açısından, hukukun üstünlüğü açısından AKP’nin meşruiyet sorunu var. Çünkü artık baskıcı bir yönetim, baskıcı bir iktidar olarak biliniyor. 13 yıldır iktidarı kullandı. Şimdi de iktidardan gitmemek için topluma şantaj dahil her şeyi yapıyor. ‘Biz gidersek kimse sana kömür vermez.’ Niye vermesin. Sen kömürü babanın ocağından mı çıkarıyorsun. Bu vatandaşın vergisini topluyorsun. Üstelik kömürü çıkarıyorsun, orada da yolsuzluk yapıyorsun. Biz bunun belgelerini açıkladık. Sonuçta vatandaşın inanması lazım, bunlar bu ülkeyi yönetemiyorlar. Terör bunların yüzünden, özgürlüklerin kısıtlanması bunların yüzünden, iktidarlarını korumak istiyorlar…

 

 

17-25 ARALIK’IN HESABI

 

CHP Kırşehir Milletvekili Adayı Osman Kök “Yolsuzlukların hesabı sorulacak, kimsenin endişesi olmasın. İlk CHP’ye koalisyon görüşmesi için geldiklerinde ‘Sayın Davutoğlu, bir koalisyon olursa kesinlikle biz 17-25 Aralık ile ilgili gelecek önergeye evet deriz, bunu şimdiden bilin, ileride vay bize kazık attınız diye düşünmeyin’ dediklerini hatırlatarak CHP olarak bu konda asla taviz vermeyeceklerini söyledi.

 

KÖK: AKP ve MHP TABANINDAN DA OY ALACAĞIZ!

 

Geçen seçimlerde AKP tabanından iyi oy aldıklarını belirten CHP  Kırşehir Milletvekili Adayı Dr. Osman Kök, bu seçimlerde de AKP ve MHP tabanından oy alacaklarını sözlerine ekledi. Kök; “Nedeni de şu: Geçen seçimlerde bizim bildirgemizde kaynak yok, uygulanamaz bunlar gibi dolaylı da olsa endişelenildi iktidar tarafından. Ama bizim seçim bildirgemiz örnek alınınca ‘demek ki CHP doğru yapıyor, doğruları söylüyor.’ O eski kaybı yıktık, o cenahtan daha fazla oy alacağımızı düşünüyoruz.”dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN