CHP ADAY ADAYLARINI TANITTI

5 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1081 defa okundu.
CHP ADAY ADAYLARINI TANITTI

DSC_1682

CHP Kırşehir İl Başkanlığı parti binası önünde adaylarını tanıttı. CHP Kırşehir Milletvekili 1. sıra adayı Osman Kök ve 2. sıra adayı Mehmet Ali Ekici partililerin yoğun ilgisini gördü.

 

CHP İl Başkanı Şeref Karaosmanoğlu dün parti binaları önünde adaylarının tanıtımını yaptı. Yoğun bir kalabalığa hitap eden Karaosmanoğlu 1 Kasım seçimlerinin Kırşehir ve Türkiye açısından hayırlı olmasını diledi. Karaosmanoğlu Kırşehir’e yıllardır hizmet veren iki önemli insanı CHP Milletvekili adayı olarak tanıtmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Aday tanıtımında halka seslenen CHP Milletvekili 1. sıra adayı Dr. Osman Kök; “Şu anda aday açıklamamız yapıldı. Seçim startını vermiş olduğumuz bu dönemde yoğun bir şekilde çalışacağız. Ev ev cadde cadde ilçe ilçe dolaşarak halkımıza açılıp çalışacağız,  halkımızla el ele vereceğiz ve hep birlikte iktidara geleceğiz.” dedi.

CHP Milletvekili 2. sıra adayı Doç. Dr. Mehmet Ali Ekici ise;”Kardeşçe yaşamak, insanca yaşamak, eşit ve hakça paylaşmak için ‘hırsızlığa hayır’ demek için ‘insanı yaşat ki, devlet yaşasın’ demek için herkesi Kırşehir Halk Partisi’ne davet ediyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Ekici haber muhabirimizin “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim beyannamelerini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu iki saati süren bir süreçte seçim beyannamelerimizi açıklamıştır. Bunu insanların iyi anlamsı lazım. Beyannamelerimizin içinde üniversiteyi bitiren gençler için iş buluncaya kadar altı aylık maaş, aile sigortası kapsamında her aileye 720 TL, taşeron işçilere kadro verilmesi, harçların kaldırılması, emekliye iki maaş ikramiye, asgari ücretin1500 Lira olması temel konulardı. Daha önemlisi ülkedeki terörizm ortamına son verilmesi için kardeşlik çağrısı ve bunun meclise addedileceği konusu yapıldı. İnsanı yok saymak için çözüm noktası değil, kapalı kapılar ardında konuları görüşmek değil, bu işlerin mecliste çözüleceğini bildirdi.

Halkımıza ulaşabilir, halkımızın gönlüne değinirsek bu iş çözülecek. Biz CHP ailesi olarak ‘Haksızlığa, Yolsuzluğa Dur’ demek için CHP diyoruz.” dedi.

Muhabirimizin “AK Parti’nin seçim beyannameleri ile CHP’nin seçim beyannamelerini karşılaştırdığımız zaman neler söyleyeceksiniz?” sorusuna ise Ekici” Biraz komple gibi gözüküyor. 13 yıl iktidar iken kendi yandaşları dışında kimseyi var saymayan, diğerlerinin hakkını yok sayan, ‘Benden olmayan yaşamasın’ diye insanlara devlet dairelerinde zulmeden, iş bulamayan, çok sakat bir anlayışının sonucu bu noktaya gelmiştir Türkiye. ‘Ayrışmaya yok’ demek için herkesi CHP’ye davet ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

CHP eski İl Başkanı Yılmaz Zengin ise yaptığı açıklamada; “Milletvekili adaylarımız önemli açıklamalarda bulundu. CHP olarak Milletvekili adaylarımız şunu ortaya koymuştur; biz ne ezen ne ezilen bir anlayıştayız. Değerli Milletvekili adaylarımız hep demiştir, biz insanların ırkına, cinsiyetine, düşüncesine bakmıyoruz; biz insanları insan olduğu için yaratılmasından ötürü seviyoruz.

Ben Maliye Bakanına buradan seslenmek istiyorum. 2015 yılı 7 Haziran seçimlerinde “CHP projesini hayata geçirirse ben CHP oy vereceğim” demişti. Bir Maliye Bakanı çıkıp da böyle bir açıklama yapıyorsa demek ki bizim projelerimiz sağlam projelerdir. Kırşehir halkı 1 Kasım seçimlerinde genç pırıl pırıl, ‘KİRACI’ olmayan iki tane adayımızı tercih ederlerse bu tercihlerde kendi geleceklerini tercih etmiş olacakladır. 1 Kasım’da Kırşehir’de CHP merkez ve ilçede açık arayla tek başına iktidar olacak. Çünkü Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki, “Biz tüm Türkiye ile vatandaşımızla varız”, ama diğer partiler diyor ki “Biz var isek siz varsınız” işte bu yüzden CHP iktidara gelecektir.

Bugün basın mensuplarına yapılan haksızlığın karşısında duran tek parti varsa bu CHP’dir. Diğer partiler basının özgürlüğünü kısıtlamaktadır.” özdeyişinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN