Ceza İnfaz Kurumu Önünde Umutlu Bekleyiş

17 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
916 defa okundu.
Ceza İnfaz Kurumu Önünde Umutlu Bekleyiş

Ceza İnfaz Kurumunda yatan yakınları için Af bekleyen yüzlerce aile Özellikle 24 Haziran seçimi sonrası af çıkacak dedikodularının artmasıyla birlikte yakınlarının tahliye olması için beklemeye geçti.

Ceza İnfaz Kurumu Önünde Umutlu Bekleyiş

24 Haziran seçimleri öncesinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ortaya attığı Af çağrısı üzerine birçok aile umutlanmıştı. Bahçeli’nin bu çağrısı üzerine umutlanan ilimiz başta olmak üzere 81 ilde bulunan binlerce aile Ak Parti tarafından olumlu bakılmamasıyla büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Ardından seçim sonrası Ak Parti ve MHP’nin arasında görüşülen Genel Afta sıcak gelişmeler yaşanmaya devam etmesiyle birlikte yine Kırşehirlilerin umutları yeşermeye başladı. Özelikle seçim sonrası af çıkacak dedikodularının artmasıyla birlikte Kırşehirli vatandaşlar, yakınlarının tahliye olması için Ceza İnfaz Kurumunun önünde beklemeye geçti.

KIRŞEHİRLİLERİN AF ÇAĞRISI

Af Yasası son dönemde gündemi bir hayli meşgul ediyor. Özellikle seçim sonrası AK Parti ve MHP arasında görüşülen genel afta sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Siyasilerin af ile ilgili açıklamalarının ardından Kırşehirli vatandaşlar, yakınlarının ceza evinden çıkabilmesi için Bağbaşı Mahallesi’nde bulunan Ceza İnfaz Kurumu’nun önünde beklemeye başladı.

AF VAR MI YOK MU?

Hem MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin hem de AK Parti yöneticilerinin Meclis’e taşıyacakları genel af konusu şu anda gündemde değil. Başkan Recep Tayyip Erdoğan ise ‘Sayın Bahçeli’nin bu talebi veya teklifi tabi kendisine ait bir taleptir, tekliftir. Ama bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok’ dedi.

BU SENE MAHKÛM AFFI VAR MI?

Çıkacak yeni torba yasasında hüküm giymiş mahkûmlar için Af söz konusu olmayacak. Resmi bir açıklama yapılmaması ile birlikte 2018 yılı itibariyle borç ve hüküm Afları çıkması beklenmiyor.

DEVLET BAHÇELİ’NİN AF İLE İLGİLİ ÇAĞRISI DİKKAT ÇEKMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son olarak, “Şu an cezaevlerimizde 235 bini bulan mahkûm ve tutuklu bulunmaktadır. Bunların içerisinde büyük bir çoğunluk kader mahkûmu olarak nitelendirdiğimiz kişilerdir. Cezaevi şartları bu kadar kalabalık mahkûmu taşıyabilecek durumda da değildir. Bu sebepten dolayı yeni bir döneme giriyoruz. Yeni bir başlangıç var Türkiye’de. Üç evreli bir sistem değişikliği söz konusu. Bunlardan bir tanesi çok partili siyasi hayatımız şimdi de cumhurbaşkanlığı hükümet sistemidir. Türkiye’de bu önemli ve köklü değişiklikte toplumu rahatlatmak, onları huzura kavuşturmak kader mahkûmu olan insanlarımızı ve ailelerini buluşturmak.

Nasip olursa benim kanaatim tabi bunu Meclis’te yapabilecek sayısal gücümüz yok. Ama temennim odur ki inşallah mevcut siyasi iktidar bir adım atarsa o bakımdan biz elden gelen gayreti gösteriyoruz. Konuyu istismar etmiyoruz. Siyasi olarak kullanmıyoruz. Bunları biz geçmiş dönemlerde de yaşadık. Çok sayıda af çıkmıştır. Bu defa da böyle bir affın yeni bir cumhuriyet hükümeti sisteminin oluşturduğu dönemde bütün siyasi partilerin desteğiyle çıkmasında yarar vardır diye düşünüyorum. Allah hepinize sabır versin. İnşallah sonu da hayırlı olur.” dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, bayan katilleri hariç olmak üzere, kader kurbanlarına af çıkarılması. Vatandaşların, kredi ve kredi kartı borçları ve yüksek faiz sarmalının neden olduğu yoksulluk tuzağından kurtarılması seçim beyanımızdır” demişti. Bahçeli’nin tüm bu çağrılarına rağmen olumlu bakmayan Ak Parti kanadından müjdeli haber bekleyen ailelerin umutlu bekleyişleri ise sürüyor.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On