CEVİZ FİDANI ALMAK İSTERKEN EZİLECEKLERDİ

5 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
446 defa okundu.
CEVİZ FİDANI ALMAK İSTERKEN EZİLECEKLERDİ

cacabey-meydaninda-dagitimi-yapilan-ceviz-fidani-kamyonuna-halk-ayni-002

Ceviz fidanı almak isteyen vatandaşlar Dağıtım görevlilerine zor anlar yaşattı. Pek çok kişi ezilme tehlikesi geçirdi.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, toplu temel atma ve açılış törenlerine katılmak için geçtiğimiz cuma günü Kırşehir’e geldi. Temel atma töreni öncesinde Cacabey Meydanı’nda Orman Genel Müdürlüğü’nün ‘Ceviz Eylem Planı’ kapsamında Kırşehirlilere ceviz fidanı dağıtımı yapıldı.

Ceviz fidanı dağıtımı için Cacabey Meydanı’na getirilen açık kasa kamyonun başında biriken vatandaşlar, fidan almak için kamyon üzerine yığılınca bir anda izdiham yaşandı.
Düzensiz ve organizasyonsuz olarak dağıtımı yapılan ceviz fidanı dağıtım kamyonuna, halk aynı anda hücum edince dağıtım görevlileri de zor anlar yaşadı.

Orman muhafaza memurunun, fidan dağıtımı yapan görevlilere yardım için kamyon kasasına çıkarak izdihamı önlemeye yönelik, vatandaşlara, ‘Sıraya geçin, tek sıra oluşturun’ çağrısında bulunması ve çabası da bir şeyi değiştirmedi. Vatandaşlar izdiham arasında fidanları aldı. Pek çok kişi ise ezilme tehlikesi geçirdi.

Orman Genel Müdürlüğünün ‘Ceviz Eylem Planı’ kapsamında Kırşehir halkına 2 bin 500 adet ücretsiz ceviz fidanı dağıtımı yaptığı söylendi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN