ÇETİNKAYA’DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI!

12 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
382 defa okundu.
ÇETİNKAYA’DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI!

IMG-20160511-WA0010Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya 10-16 Mayıs “Engelliler Haftası” nedeniyle bir mesaj yayınladı

Salih Çetinkaya 10-16 Mayıs “Engelliler Haftası” nedeniyle bir mesaj yayınladı. Milletvekili Çetinkaya mesajında “İçinde yaşadığımız toplumda hayatın kaçınılmaz bir gerçeği olarak kendileri ve aileleriyle birlikte engellilerimiz ülke nüfusumuzun yaklaşık yüzde 10’luk bir kısmını oluşturmaktadır. Engellilerin ayrımcılığa uğramadan tüm insani haklarından yararlanarak toplumsal hayata katılmaları için Hükümetimiz tarafından ulusal düzeyde politika ve stratejiler üretilmekte, bu çalışmalar bakanlık düzeyinde koordine edilmektedir. Engellilerin ve yaşı itibariyle özel desteğe ihtiyaç duyan yaşlıların toplumsal yaşamın tüm alanlarına onurlu bir fert olarak katılımlarının sağlanması konusunda çok önemli mesafeler kat edilmiştir. AK Parti iktidarıyla Türkiye’de bugün engelli vatandaşlarımız için yapılan çalışmalar eski dönemlerle kıyaslanamayacak boyutlardadır.

Hükümet olarak, bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına öncelik vermeye, bu sorunların çözümüne ciddiyetle eğilmeye, engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını, her türlü talebini karşılamaya devam edeceğiz.

Engelliler için toplumun her ferdinin daha duyarlı olması gerekmekte, şu anda elimiz ayağımız tutuyor ama bir saniye sonra durumumuzun ne olacağını sadece ve sadece Rabbim bilir. Dolayısıyla her insan aynı zamanda bir engelli adayıdır. Hal böyle olduğuna göre engellilere yönelik yaptığımız ve yapacağımız tüm düzenlemeler aslında toplumun tamamı içindir. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü noktasındaki en önemli husus, bu konunun mümkün olduğunca gündemde tutulması, bu konudaki toplumsal hassasiyetin güçlendirilmesidir. Ülkemizin en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle, Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımızı, ailelerini sevgiyle ve saygıyla selamlıyor, kendilerine mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN