Çetinkaya’dan 23 Nisan Mesajı

22 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
430 defa okundu.

thumbnail_23 nisan 2

“Gücünü Milletin Egemenliğinden Alan Meclis; Azim, İnanç ve Kararlılıkla İstiklal Mücadelesine Yön Vermiş ve Eşi Benzeri Olmayan Bir Kurtuluş Öyküsüne İmzasını Atmıştır”

 

Milletvekili Salih Çetinkaya 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajı yayınladı. Yayınladığı mesajda: “97 yıl önce takvimler 23 Nisan 1920’yi gösterdiğinde, milletimizin aziz temsilcileri meclis çatısı altında birleşerek geleceğimizi şekillendirecek tarihi bir adımı hayata geçirmişler ve kudretli devletimizin temelini atmışlardır.

Bağımsızlığımızın ve demokrasimizin güvencesi olan TBMM’nin açılışının ve tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş tek bayram olan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. yıl dönümünün anlam ve önemi büyüktür. “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” kararıyla ilk kez bahsi geçen milli egemenlik kavramı, TBMM’nin açılışıyla vücut bulmuştur. Bu düstur ile milletimiz, esareti kabul etmeyeceğini ve istikbali konusunda kendisinin karar vereceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.

Gücünü milletin egemenliğinden alan meclis; azim, inanç ve kararlılıkla istiklal mücadelesine yön vermiş ve eşi benzeri olmayan bir kurtuluş öyküsüne imzasını atmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk tarafından yarınlarımız olan çocuklarımıza armağan edilen bu anlamlı gün, onlara verilen önemin tezahürü olmuştur. Çocuklarımıza barış, huzur ve kardeşlik içinde yaşayacakları bir dünya bırakmak, şehitlerimizin canları pahasına savunup bize emanet ettiği vatanımızı, en güzel şekilde gelecek nesillere taşımak, çalışarak ve üreterek daha ileriye götürmek ortak vecibemizdir.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan edilen bu bayram; farklı dinden, milliyetten ve farklı coğrafyalardan tüm çocukları bir araya getirerek dünya barışına, birlik-beraberliğe, sevgi ve kardeşliğe yapılan bir vurgudur.

Bu duygularla ulusumuzun ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve yüce meclisimizin açılış yıl dönümünü kutluyor, tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum.” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN