Çetinkaya’dan 10 Kasım Mesajı

10 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
234 defa okundu.

image2“Mustafa Kemal Atatürk’ü Aramızdan Ayrılışının 78′ İnci Yıl Dönümünde Rahmet ve Saygıyla Anıyoruz”

Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda: “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78′ inci yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz.
Atatürk, istiklal mücadelesinde, cephede kahramanca mücadele eden büyük bir komutan, aynı zamanda da ileri görüşlülüğü, reformları ve yaptıklarıyla bu milletin yeniden ayağa kalkmasını sağlayan büyük bir liderdir.
10 Kasım,Milletimiz için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda milletin egemenliği üzerine inşa ettiği Cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak onu daha ileriye taşıma azim ve kararlılığı gösterme günüdür.
Atatürk döneminde olduğu gibi 15 Temmuzda da vatanımız söz konusu olduğunda bu aziz milletin, birlik ve beraberlik içerisinde neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermesi,  yüksek bir ruh ve şuurla Cumhuriyetin temel taşı milli iradesine sahip çıkmasının Atatürk’ün aziz hatırasına en anlamlı saygı olduğuna inanıyorum.
Çeşitli olayların hızlı bir şekilde yaşandığı dünyamız, özellikle de bölgemizde millet olarak dün olduğu gibi bugünde birlik ve beraberlik içerisinde, milletimize yakışır onurlu bir duruşla üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şeyin olmadığını kesinlikle unutmamalıyız.
Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.”ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN