ÇETİNKAYA VE TURAN AHİLİK HAFTASI’NI KUTLADI

12 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
501 defa okundu.
ÇETİNKAYA VE TURAN AHİLİK HAFTASI’NI KUTLADI

çetinkaya -turan resm

 

 

 

 

 

Ak Parti Milletvekili adayları Salih Çetinkaya ve Hacı Turan Ahilik Haftası’nı kutlayarak, ‘Güçlü esnaf, güçlü Türkiye’ çağrısında bulundu.

 

Ak Parti Milletvekili adayları Salih Çetinkaya ve Hacı Turan Ahilik haftasını kutladı. Çetinkaya ve Turan birlikte verdikleri mesajında, “13. yüzyılda Anadolu’da temelleri atılan Ahilik, ekonomik ve ticari faaliyetlerin yürütülmesinde iyi ahlak, doğruluk, kardeşlik, yardımseverlik gibi toplumsal değerleri esas almıştır.

Esnaf ve sanatkârlığı, meslek ahlakı, olgun kişilik, doğruluk ve tevazuuyla harmanlayan Ahilik kültürü, Selçuklu ve Osmanlı devletlerinin sosyal ve ekonomik hayatında etkili rol oynamıştır.

Ahiliğin kurucusu Ahi Evran Veli’nin ticaret ahlakına, dayanışmaya ve paylaşmaya dayanan ilkeleri, günümüzde de esnaf ve sanatkârlarımıza yol göstermektedir.

Asırlar öncesinden bugüne uzanan, yeni nesillerin yoluna da ışık tutacak olan Ahilik geleneği, 2023 hedeflerine güvenli ve istikrarlı adımlarla yürüyen Türkiye’nin manevi muhafızı ve sağlam yapı taşlarından biri olmaya devam edecektir.

Esnaf ve sanatkârlarımız başta olmak üzere, aziz vatandaşlarımızın Kırşehir halkının  ahilik haftasını kutluyoruz. Hep birlikte güçlü esnaf, güçlü Türkiye hedef 2023.” özdeyişinde bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN