ÇETİNKAYA VE ARSLAN ‘DAN ANJİYO CİHAZI TEŞEKKÜRÜ

13 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
494 defa okundu.
ÇETİNKAYA VE ARSLAN ‘DAN ANJİYO CİHAZI TEŞEKKÜRÜ

IMG_3544 (1)Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne teslim edilen anjiyo cihazı için açıklama yaptı

Kırşehir Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne anjiyo cihazı teslim edildi. Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın Sağlık Eski Bakanı  Mehmet Müezzinoğlu ve yeni Bakan Recep Akdağ ile yaptıkları görüşmeler neticesinde Kırşehir’in önemli ihtiyaçlarından bir tanesi daha tedarik edilmiş oldu.

Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya konu hakkında yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler: ” Bilindiği üzere, kalp damar hastalıkları acil müdahale edilmesi gereken hastalıkların başında gelmektedir. Bu hastalıklara teşhisin hızlı bir şekilde konulması ve gerekli tedavinin bir an önce sağlanması gerekmektedir. Anjiyo ünitesi de bu teşhisin konulmasını ve gerekli tedavinin yapılmasını sağlamaktadır.

Kırşehir’de kalp krizi geçiren yahut kalp ve damar konusunda sıkıntıları olan hastalarımıza anjiyo yapılması gerektiğinde Ankara ve Kayseri’ye göndermek durumunda kalınıyordu. Bu da birçok hastamıza zamanında müdahale edilmesini geciktirmekte idi.

Kırşehir’e kurulan anjiyo cihazı ile kalp ve damar hastalıkları çeken vatandaşlarımıza hızlıca teşhis konulabilecek ve gerekli görüldüğü takdirde müdahale edilebilecektir.

Dört gözle beklediğimiz bu cihazın Kırşehir’e kazandırılmasına emek veren Sağlık Eski Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu ve göreve geldikten sonra cihazın Kırşehir’e gönderilmesini sağlayan Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ’a tüm Kırşehirli hemşerilerimiz adına özel olarak teşekkür ediyoruz. Anjiyo Ünitesi Kırşehir’e hayırlı olsun.” Dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN