ÇETİNKAYA, “SURİYE SORUNU VE BÖLGEDEKİ TÜRK VARLIĞI” KONFERANSINA KATILDI

28 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
522 defa okundu.
ÇETİNKAYA, “SURİYE SORUNU VE BÖLGEDEKİ TÜRK VARLIĞI” KONFERANSINA KATILDI

 

ÇET?NKAYA, ?SUR?YE SORUNU VE BÖLGEDEK? TÜRK VARLI?I? KONFERANSINA KATILDIKırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doc. Dr. Fatih Ferhat Çetinkaya, Ülkü Ocakları Kastamonu Şubesi tarafından organize edilen “Suriye Sorunu ve Bölgedeki Türk Varlığı” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanlığında gerçekleştirilen konferansta konuşan Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanı Resul Köprülü, “Türk Gençliğinin kendisini geliştirmesi ve yetiştirmesi için, bir çok program yapmaktayız. Alanında uzman isimleri zaman zaman gençlerimizle bir araya getiriyoruz. Bu hafta da alanında otorite olarak kabul edilen değerli bir hocamızı misafir ettik. Suriye Sorunu ve Bölgede Yaşayan Türk Soydaşlarımız hakkında değerli bilgiler aldık. Konferans salonumuzu tıklım tıklım dolduran gençlerimiz için ideal bir konferans olduğu kanaatindeyiz. Geleceğin Liderlerini, Bürokratlarını ve Lider Ülke Türkiye vizyonunu oluşturacak, gençlerini yetiştirmekteyiz” dedi.
Haftanın altı günü sekiz ayrı oturum da konferanslar haricinde seminerlerin devam ettiğini belirten Köprülü, “Türklük Gurur ve Şuuru, İslam Ahlak ve Faziletini benimsemiş, yaşam şekli haline getirmiş, araştıran ve sorgulayan bir gençlik hedeflemekteyiz. Bir çağ açıp, bir çağ kapatan ve Kutlu Peygamberin müjdelediği Fatih Sultan Mehmet’ler bu kutlu ocakta yetişmektedir. Hedefimiz bir elin de Kur’an bir elin de bilgisayar olan gençlerimizin ayakları yerden kesilmeden yıldızlara uzanmasıdır. Ülkemizin kurtuluşu gençliğin iyi yetiştirilmesine bağlıdır. Fikir ve düşünce ayrımı yapmaksızın tüm gençlerimizi sloganlaştırdığımız, ‘Ey Türk genci, kim olursan ol, nerede olursan ol, bu kapı sana daima açık’ sözüyle kutlu ocağımıza davet ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doc. Dr. Fatih Ferhat Çetinkaya, “Suriye Sorunu ve Bölgedeki Türk Varlığı” konulu konferans verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN