ÇETİNKAYA BÜYÜK ÜSTAD NEŞET ERTAŞ’I ANDI

28 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
720 defa okundu.
ÇETİNKAYA BÜYÜK ÜSTAD NEŞET ERTAŞ’I ANDI

IMG_0007

 

AK Parti Kırşehir Milletvekili Av. Salih Çetinkaya büyük usta Neşet Ertaş’ı kabrinde ziyaret ederek, değerli ozanın ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Milletvekili Av. Salih Çetinkaya usta ozan Neşet Ertaş’ın ölüm yıldönümünü yayınladığı mesajıyla kutladı.

Vekil Çetinkaya mesajında;”Değerli sanatçımız Neşet Ertaş’ı vefatının 3.yılında sevgi, saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz.

Bozkırın Tezenesi  Halk Ozan’ımız  Neşet Ertaş bir gönül eri, hatta bir ‘Gönül Dağı’ olmayı da başarmış bir sanatçımızdır.

Eşsiz üslubu, parlak yorumları ile dikkati çeken Neşet Ertaş, yorumladığı türkü ve bozlaklar sayesinde Anadolu insanıyla arasında gönülden gönüle uzanan gizli bir bağ kurmayı başarmış ender sanatçılarımızdan biridir.

Neşet Ertaş’ın adının milyonlarca seveni tarafından yaşatılacağına, sanat üslubunun gelecek nesilleri etkilemeye devam edeceğine yürekten inanıyorum.

“Zahidem”, “Yalan Dünya”, “Gönül Dağı”, “Neredesin Sen” gibi dillerden düşmeyen sayısız eseriyle Türk insanının gönlünün derinliklerine dokunan Neşet Ertaş sazıyla, sözüyle, mütevazı ve kadirşinas kişiliğiyle gönüllere taht kurmuş büyük keyifle dinlediğim bir sanat insanıydı.

Bu güzel insanın birbirinden güzel eserlerine hep birlikte sahip çıkarak, gelecek kuşakların onu tanımasını sağlamayı bir görev biliyoruz.

Merhum Neşet Ertaş’a rahmet niyaz ediyor, ailesine, yakınlarına ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyorum.” dedi.

Vekil Çetinkaya ayrıca üstadın kabrine giderek ziyaretinde bulundu ve dua okudu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN