Çerkez Bozdağ – Ülkemin Güzide Yazarları

8 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1018 defa okundu.
Çerkez Bozdağ – Ülkemin Güzide Yazarları

Çerkez Bozdağ – Ülkemin Güzide Yazarları

Romanlar bir başkadır yazarın kaleminde kelimeler birbirleriyle dans eder. Kelimeler birbiriyle o kadar güzel anlaşırlar ki; müthiş bir uyum içindedirler. Bazen bir dağın yamacından esen bir rüzgâr gibi, içinde fırtınalar koparır. Bazen de meltem rüzgârı gibi yüzünüzü okşar. İçinizi sükûnet kaplar. Anlatımlar su gibi akar romanlarda kimi zaman bir aşkı anlatır, kimi zaman başka, başka olayları. Bir bakarsınız esrarengiz bir polisiyedir. Birde bakarsınız gerçeğe uymayan fantastik bir hikâyedir, sizi içine çeken. Kâh bir cinayet işlenir, milletin ortasında kimse duymaz. Kâh korku dolu uçuk kaçık hikâyeler. Kitabı okurken oturduğunuz yerden bile kalkamazsınız. İrkilir kitabı kapatıverirsiniz. Sonra mı? Az sonra kendinize gelirsiniz. Kitabın sayfasını adeta yatak odasında işlenen bir cinayete görgü tanığı oluyormuşcasına şahit olursunuz.

Yeter ki! Yazarın anlatımı olayı ele alış biçimi, sözcüklerin sıralanışı, ressamın çizdiği resimdeki renklerin fırça darbelerin ahengine benzeyen müthiş bir resimdir sanki. Kitabı okuyup bitirdiğinizde romanın resmi çıkar ortaya. Romandaki karakterlerle kendimizi özdeşleştirdiğimizde olur. O karakterden korkup, iğrendiğimizde. Ancak ne olursa olsun o kitabı elimizden bırakmayız hatta bırakamayız.

İşte romanlarıyla insanlarda merak uyandıran kendiniz roman kahramanlarının yerine koyduğunuz, kıymetli hocam Çerkez Bozdağ’ı Ahilik haftası kutlamaları çerçevesinde açılan kitap fuarında Kırşehir’imizi temsil yazarlarımızdandır.

1955 yılında Kırşehir ilinin Mucur ilçesine bağlı Obruk köyünde doğan Çerkez Bozdağ hocamız, ilkokul ortaokul ve liseyi Mucur’da okuduktan sonra Konya Selçuk eğitim enstitüsü Türkçe bölümünü bitirdi. 1992 yılında lisansını tamamlayarak Tokat, Hatay, Kırşehir ve Ankara’da Türkçe – Türk dili ve edebiyatı öğretmenliğinin yanı sıra yöneticilikte yaptı. Değişik yarışmalarda şiir, anı, tiyatro ve makale dallarında ödüller aldı. Birçok dergi ve yerel gazetelerde şiirleri yayınlandı. Şiirlerinde hem hece ölçüsünü hem de serbest vezin ölçüsünü kullandı.

Hala Kırşehir ilinde yaşıyor ve yazmaya devam ediyor. ‘‘Misket Kız’ın rüyası’’ adlı oyunu Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün açtığı yarışmada ödül aldı. ‘‘Mehmet’im Vatan Oldu’’, ‘‘Yılın Hayvanı’’ Hürriyet Türküsü’’ adlı basılmaya hazır tiyatro oyunları var. Öğretmen olarak çalıştığı illerde Öğretmenler günü ile ilgili şiir ve kompozisyon yarışmalarında birincilik aldı.

Eserleri: Yarasanın Tüyleri serisi kitapları üç tanedir. Kötü bir şey olacak 1, Ölümün güzel olacak 2, Katiller yok olacak 3, Masum hatalar, Deli Yeşil Ayrıca Buzul kuşuna çağrı isimli birde şiir kitabı bulunmaktadır.

Hocamın üç kitabını aldım ve beş günde okudum. Yarasanın Tüyleri serisini okuduğumda kitapları yazmak gerçekten büyük bir meziyet olduğunu gördüm. Meziyet derken bu üç kitabın kahramanlarından bir tanesi severek okuyup elinizden bırakamayacağınız bir eser. Dedim ya! Ben üç kitabı beş günde okudum. Eminim hocamın kitaplarını elinizden bırakamayacaksınız.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On