Cep telefonlarının insanlar üzerindeki etkisi

20 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1381 defa okundu.

Günümüzde sürekli olarak elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar aslında tam bir mikrop yuvası. Günümüzde gelişen teknolojiye ayak uydurmak isteyen aileler çocukların büyük ısrarı nedeniyle mecburen akıllı telefon almak zorunda kalıyorlar.

Günümüzde cep telefonu alma yaşı 6 yaşına hatta oynama yaşı 2 yaşına kadar düşmüş durumda, uzmanlara göre cep telefonu çocuklar tarafından asla kullanılmamalı, uzmanların belirttiklerine göre eğer çocuk daha lise çağına yani yetişkinliğe adım çağına ulaşmadıysa asla cep telefonu alınmamalı! Genç yaşlı büyük küçük herkesin elinde olan telefon adeta bir temel ihtiyaç gibi görülebilir. Zamanımızın büyük bir çoğunluğunu telefonda geçirdiğimiz için çeşitli sağlık örgütleri bu konuyu araştırıp bizlere ne denli zarar verdiğini açıkladılar.

Yapılan araştırmalara göre cep telefonundan yayılan mikrodalga radyasyonlar beyin hücrelerimizi öldürüyor ki bu oran kulağınıza koyarak kullandığınızda daha da yükseliyor.

Aynı zamanda görüş alanında daralma, kalp rahatsızlıkları, kalp pilinin bozulma riski, hafıza zayıflaması, beyin tümörü, işitme bozuklukları, stres ve yorgunluk hissi, kulak çınlaması, kadınlarda düşük riski, erkeklerde sperm sayısının azalması, kan hücrelerinin azalması, baş ağrıları, bağışıklık sisteminde zayıflama ve yoğunlaşma güçlüğü gibi problemlere yol açmaktadır.

Bunlara ek olarak uzmanlar cep telefonunu yoğun bir şekilde ve uzun vadeli kullananlar için yüksek tansiyon, genetik yapının bozulması, cilt kanseri ve kan beyin bariyerinin azalması gibi riskler ortaya çıktığını da vurgulamaktadırlar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN