Cemil Çiçek Kırşehir’de düzenlenen Programda Açıklamalarda bulundu

24 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
386 defa okundu.
Cemil Çiçek Kırşehir’de düzenlenen Programda Açıklamalarda bulundu

cemil-çiçekten-erken-seçim-açiklamasiKırşehir’de AK Parti tarafından organize edilen sivil toplum kuruluşları buluşmalarına katılan eski Meclis Başkanı Çiçek, yaptığı konuşmada yeni parti söylemleriyle ilgili, “Bunlar seçim zamanı belirli kritik günlerde çıkartılan çeşme başı dedikodularıdır. Türkiye’de bildiğim kadarı ile 93 tane parti var. Yeni parti Türkiye’ye ne getirecek, onu bilemem seçim zamanı belirli hassasiyetleri dile getirmek suretiyle acaba buradan siyasi bir sonuç çıkar mı deniyor. Bunlar doğru ve uygun şeyler değil, ismi geçenlerden bazılarının da bunu yalanladığını biliyorum. Yeni bir parti kurmak yerine hepimizin bir partisi var. Herkes bulunduğu parti içerisinde ülkeye katkısını sunabilirse bu daha iyi olur. Değilse bu bölünmelerle siyaseten bir yere varma şansı ve imkanımız olmaz. Bunların dedikodu olduğunu düşünüyorum. Zamanlaması da ilginçtir” dedi.

Kırşehir’de 8 Eylül tarihinde yaşanan olaylar hakkında da bilgi veren Çiçek, “Kırşehirli vatandaşlarımız kendini bilmez birkaç kişinin yapmış olduklarını tümüyle Kırşehir’e mal etmek ve insanları zan altında bırakmak şehir insanına saygısızlıktır. Vatandaşlarımızın bir arada yaşadığı saygıdeğer insanların bir arada olduğu bir ilimizdir Kırşehir, birkaç kişinin art niyetli provokatörün saygısızlığı olmuştur. Ülkede huzur ve barış birbirimizin varlığını tesis ederek olur. İnsanların etnik kökeni, siyaseti ve inanı farklı olabilir. Farklılıklarımız dolayısıyla birbirimizin gırtlağına sarılacaksak bu başkalarının ekmeğine yağ sürer. Bu durumu fazla kaşıyıp da bu kadar insanı zan altında tutmanın da anlamı yok, herkes de biraz sorumlu yayın yapsın. Kırşehirli bunu tasnif etmedi ki” diye konuştu.
Yapılan anketler hakkında bilgisinin olmadığını anlatan Çiçek, vatandaş iradesi üzerinden de anket yapmayı doğru bulmadığını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN