ÇEMAŞ, İŞKUR, TOBB ve Ticaret Odası’ndan İşbirliği

11 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
508 defa okundu.
ÇEMAŞ, İŞKUR, TOBB ve Ticaret Odası’ndan İşbirliği

ÇEMAŞ’a MEGİP Kapsamında Ziyaret gerçekleştirildi

ÇEMAŞ, İŞKUR, TOBB ve Ticaret Odası’ndan İşbirliği

Kırşehir TSO ve İŞKUR MEGİP Kapsamında ÇEMAŞ’a Ziyarette Bulundu.

Kırşehir’de yeni ufuklar açacak MEGAP (Mesleki Eğitim Ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü) kapsamında 9/10/2018 tarihinde ÇEMAŞ fabrikasında gerçekleştirilen toplantıda önemli işbirliği adımları atıldı.

“2019-2020 YATIRIM VE İHRACATA YENİLİK ÜRETİM YÖNTEMLERİ GELİŞTİRME KONULARI ÇERÇEVESİNDE ŞEKİLLENDİ”

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin EKİCİOĞLU, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Ahmet Hamdi ÜNAL, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Fatih MENEKŞE, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Pınar DEMİR, ÇEMAŞ Genel Müdürü Kaan ÖZKAN, ÇEMAŞ Fabrika Müdürü Levent KINIK, ÇEMAŞ İş Geliştirme Müdürü Selçuk DEDE’nin katılımı ile gerçekleşen toplantı, 2019-2020 yatırım ve ihracata yenilik üretim yöntemleri geliştirme konuları çerçevesinde şekillendi.

“HER ŞEY KIRŞEHİR İÇİN”

ÇEMAŞ Genel Müdürü Kaan ÖZKAN ziyaret ile ilgili konuşmasında şunları kaydetti; “Teknoloji yatırımlarına ağırlık veren ÇEMAŞ, dünyanın en büyük otomotiv, kamyon, otobüs, beyaz eşya ve çimento şirketlerine Avrupa’da yapılamayan ürünleri üretmektedir. Bu kapsamda, ÇEMAŞ’ın ülke ihracatına pozitif değer katacak yeni yatırım ve iş geliştirme projelerine İŞKUR, TOBB, ve İl Ticaret ve Sanayi Odası da destek olacaklarını söyledi.

“YENİ İŞ KOLLARINDA UZUN SOLUKLU BİR İŞE GİRME ŞANSINI ELDE EDECEKLER”

Teknolojinin değişimi ile ortaya çıkan yeni mesleklerde, Kırşehirli hemşerilerimizin yetişmesi ve gelişmesi için teorik eğitimlerin yanı sıra pratik eğitimlerin de planlanması konusunda mutabakata ulaşıldı. Haftada 45 saat sürecek mesleki eğitimler sonunda, kollarına yeni birer altın bilezik geçirecek olan lise ve üniversite mezunu hemşerilerimiz, teknolojideki gelişimi yakalama ve yeni iş kollarında uzun soluklu bir işe girme şansını elde edecekler. 25 kişilik sınıflarda gerçekleşecek teorik eğitimler, Ticaret Odası ve TOBB tarafından belirlenen eğitim mekanlarında, bazen de ÇEMAŞ’ın konferans ve eğitim salonlarında gerçekleşecek. Uygulamalı eğitimler ÇEMAŞ’ın laboratuarlarında, teknoloji merkezlerinde ve iş geliştirme departmanında verilecek.

“KIRŞEHİR HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

Kamu- Özel sektör iş birliğinin ülkemiz kalkınmasındaki katkısını kısa zamanda görebiliriz MEGİP protokolü Kırşehir’e ve sanayiye hayırlı olsun.”

Toplantı bir sonraki toplantı tarihinin belirlenmesi ile sona erdi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesiyle beraber özel sektör – üniversite iş birliği ile yeni projelere de başladıklarını belirten ÇEMAŞ Genel Müdürü Kaan ÖZKAN, Özel Sektör – Kamu İşbirliğinin de sanayide atılım için yeni bir şans getireceğinin de altını çizdi. (Haber: Didem CEYLAN)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN