ÇEKTİĞİ ÇİTA BELGESELİ 150 BİNİN ÜZERİNDE TIKLANDI.

24 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
290 defa okundu.

ÇEKTİĞİ ÇİTA BELGESELİ 150 BİNİN ÜZERİNDE TIKLANDI.

Kırşehir’de “ÇİTA ”adıyla bilinen doğuştan engelli olan asıl adıyla Hacı Mehmet Ekinci, Ahi Televizyonu muhabiri Cansu Kılınç tarafından hazırlanan belgesele konu oldu. “Herkesin Bir Hikâyesi Vardır” Başlığı adı altında hazırlanan belgesel 2 gün içerisinde 150 binin üzerinde tıklandı.

3 ay boyunca Çita’yı takip eden Kılınç, telefon ile Çita’nın görüntülerini çekerek arşivledi. Çita ile ilgili bilgiler toplayarak, onun hayatına dair izlenimler elde eden Kılınç 3. ayın sonunda Çita’nın ailesinden de izin alarak onu ve ailesini evlerinde ziyaret etti. Çita’nın yaşadığı evden, odasına, yediği yemekten, gittiği yerlere kadar yakınlarından bilgi alan Kılınç belgesel montajını da yine kendisi yaparak yayınladı. Kısa süre içerisinde Kırşehir halkı tarafından beğeni toplayan belgeselde Çita’nın hayatı anlatıldı. Yaklaşık olarak 8 dakikalık bir anlatım ve görüntülerden oluşan belgesele gelen yorumlar ve değerlendirmeler kısa sürede dikkat çekti. Yayınlanan belgesel kısa sürede 150 bin kişinin üzerinde izlendi.

Ahi Televizyonu muhabiri Cansu Kılınç gazetemize yapmış olduğu röportajda şu ifadelere yer verdi.” Çita benim hayatımda artık bambaşka bir konumda. Herkesin bir hikâyesi vardır başlığı adı altında bir belgesel hazırlamaya Çita ile karar verdim. Onun masum bakışları, zararsız oluşu, bazı kötü insanların onu dışlaması, beni gördüğünde gelip sarılması beni etkileyen en önemli noktalar oldu. Kimi insan Çita’dan korkuyorken ben asla korkmadım. Bazen cami önünde, bazen bir köşede bazen bir bankta o kadar çok sık görüyordum ki ve her gördüğümde içimden bir parça koparmışçasına hem üzülüyor hem de onun bana sevgi ile yaklaşmasına seviniyordum. Hayatını merak ettim. Acaba neden bu halde? Yakınları var mı? Bir ihtiyacı var mı? Bir gazeteci olarak neler yapabilirim? Soruları kafamı kurcalamaya başladı. Çita tam bir esnaf dostu olduğu için ilk olarak esnaflardan bilgi almaya çalıştım. Bilgi toplarken bir yandan da elimdeki telefon ile Çita’yı gördüğüm yerde kayda alıyor o görüntüleri arşivliyordum. 3 ay bu şekilde devam etti ailesine ulaşmaya, ev adreslerini öğrenmeye çalıştım en sonunda ailesi ile görüşme fırsatı buldum ve Çita ile ilgili çekim yapmama izin verdiler. Eve gittiğimde her gün sabahın erken saatinde kalkan ve dışarı çıkan Çita ben geleceğim için o gün çıkmamıştı. Zaten beni görünce hemen yanıma geliyordu. Çita’nın evinde çekim yaptım. Yine çekimleri bir telefon bir kamera ve tripot kullanarak yaptım. Montajını da yaptıktan sonra yayınladım. Belgesele gelen tepkiler çok güzel oldu. Duygu yüklü olması bunu insanlara geçirebilmiş olmam benim için çok önemliydi. Çünkü ben Çita’ya ne zaman baksam gözlerim doluyor, belgeseli izleyenlerinde gözlerinin dolması benim için gurur verici bir olay oldu. Bu belgesel ile hem ailesine hem de Kırşehir’e büyük bir hatıra bırakma şansım oldu,  hem de ben güzel bir çalışmaya imza attım, bu belgesel artık ömür boyu kalıcı olacak” dedi

Belgeselde anlatılan hikâyeye göre Hacı Mehmet Ekinci yani Nağm-ı diğer Çita 1955 doğumlu ve Yozgatlı. Anne karnında engelli olan Çita abisi Ziya Ekinci ve yengesiyle birlikte yaşıyor.10 yıl önce abisinin yanında kalmaya başlayan Çita’yı babası evlatlarına emanet etmiş “Kim Çita’ya ölene kadar bakarsa benim hayır duamı ancak öyle alır” demiş. Çita’nın Kulakları aslında hiç duymuyor ama hisleri çok kuvvetli. Gündüzleri sürekli çarşıda gezen Çita’nın bütün bakımını yengesi ve abisi üstlenmiş. Dişleri olmadığı için sadece sulu yemekler tüketen Çita çorba türlerini çok seviyor. Tamamen zararsız olan Çita Kırşehir esnafının en çok sevdiği isim olmuş. Kızdırmadıkları sürece kimseye zarar vermiyor. Camilerde safları düzenlerken, cenaze namazlarında cemati yönlendirirken, trafikte çoğu zaman bir esnafın yanında çay içerken  görülen Çita en çokta abisinin sözünü dinliyor. Televizyon izlemeyi çok seven Çita’nın abisi ve yengesi ise “Çita ’ya ölünceye kadar bakmak bizim boynumuzun borcumuz” diyor.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On