“Çatışan Değil Gelişen Bir Türkiye”

11 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
225 defa okundu.

MİLLETVEKİLİ ARSLAN, DEĞİŞİM SÜRECİNİ VE PROJELERİNİ ANLATTI (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

AK Parti Milletvekili Mikail Arslan, 1 Kasım Seçimlerinden Sonra Geçen Süre İçerisinde Yoğun Bir Tempo İle Çalışma Yaptıklarını Söyledi
Yerel gündem ile birlikte Türkiye’de yaşanan süreci değerlendiren AK Parti Milletvekili Mikail Arslan, 1 Kasım seçimlerinden sonra geçen süre içerisinde yoğun bir tempo ile çalışma yaptıklarını söyledi.
Anayasanın değişmesini Türkiye için olumlu sonuçlar doğuracağını belirten Milletvekili Mikail Arslan, “Anayasa değişikleri ile birlikte bağımsız ve tarafsız ve yargı olacak. Kimsede bu duruma itiraz etmeyecek. Milletvekili sayısı 600’e çıkacak. Eleştiri yapmak için eleştiri yapanlar var. Avrupa standartlarına göre de milletvekili sayımız az. Çalışacak milletvekillerine ihtiyacımız var. Seçiyor ama seçilemiyorsunuz. Hep öğünüyoruz. Fatih Sultan Mehmet’le bu nedenle milletvekilliği yaşının da aşağı alınması kabul görmesi ile alakalıdır. Gençlerimizin parlamentoda olması farkındalık oluşturur. Pratikte sorun çıkartan uygulamalar kaldırılacak. Cumhurbaşkanını seçmek demek ona yetki vermek demektir. Bu nedenle halkın seçimi önemlidir. Halkın seçimi ile gelen Cumhurbaşkanının da yürütmenin başı olması doğrudur. Bu duruma itiraz edenlerde halktan gerekli desteği alamayacaklarını düşünmekteler. Koalisyon hükumeti olmayacağı gibi istikrarda bozulmayacaktır. Cumhurbaşkanı Türkiye’yi bir süreçten başarı ile geçirecektir. Güçlü meclisle birlikte güçlü bir Türkiye olacak. Türkiyenin yaşamış olduğu süreci göz önüne alarak OHAL sürecinde yetki olması yadırganmamalı, askeri kişilerin görev suçları ile askeri mahkemeler kurulacak. İki otoritenin çatışması kargaşasına son verilecek. Kırdığımız gönüller mutlaka vardır. Ama değişim mutlaka yapılması gereken bir değişim. Daha önceden de bir çok hayal kuruldu. Her sağduyu sahibi insan, bu projeye destek verecektir. Buna inanıyoruz. Akla hayale gelemeyen yapılan propagandalarda doğru değildir. Türkiye için ise bu bir fırsattır.” diye konuştu.
“Ahilik Belgeleri Konya’dan Kırşehir’e Getirilecek”
Kültürle ilgili takip ettikleri 40’a yakın konu olduğunu anlatan milletvekili Arslan, Ahilik belgelerinin Konya’ya gidişi ile ilgili yaptığı açıklamada, “2002 yılından itibaren gündeme getirdiğimiz birçok şey var. Ahilik Belgelerini bir genelge ile Kırşehir’den götürmüşler ama belgeler Kırşehir’in doğasına daha uygun bu kültüre ve bu şehre daha uygun olduğunu Bakanlığa da anlattık. Belgeler Konya’dan geri de getirilecek. Ahilik kutlamalarının da sokaklardan alınıp nezih bir kapalı alanda geniş bir katılımla yapılması çalışmamız da var. Ahilikle birlikte Yunus Emre, Aşık Paşa, Ertaş anma günü etkinlikleri gibi çalışmalarımız var.”dedi.
“15 Bin Kişilik Yeni Stadyum İçin Alan Bakılıyor”
Kırşehir’in tanıtımı ve gelişimi noktasında büyük etkinliklerde ev sahipliği yapabilecek bir durumda olduğunu belirten milletvekili Arslan, otelcilik yatırımları ile birlikte mutlaka büyük organizelerin de olacağı spor komplekslerinin olması gereğini şöyle anlattı: “Kırşehir’de önemli organizelerin yapıldığı alanlar olacak. Spor aktivite merkezi kadar statta çok önemli gerekli görüşmeleri yapmaktayız. Kapalı spor salonu için önemli gelişmeler kaydettik. 15 bin kişilik bir stat için yer arayışımız devam etmekte ulaşımın kolay olacağı ve otopark sorununun olmayacağı bir alan bakıyoruz. Gerekli tespitleri yaptıktan sonra yatırım programına alınması çalışmaları başlayacak. Her şey birden bire olmuyor ama kamuoyu da rahat olmalı. ”diye konuştu.
Darbe girişimi ile belirlenen bazı projelerde aksamalar meydana geldiğini belirten ve projelerinde devam ettiğini anlatan milletvekili Mikail Arslan, Kırşehir genelinde 430’a yakın projenin de yapım aşamasında olduğunu bildirdi.
Milletvekili Arslan şöyle konuştu: “Kırşehir’de termale dayalı tarım ve hayvancılık çalışmaları başladı. Gümrük Müdürlüğü ile Kırşehir’e gelecek yatırımcı kolaylıkla karşılaşacak. Birçok sorun ise çözüm bulacak. Gümrük Müdürlüğü alanı hem hayvancılık hem de tarım için faydalı olacak.
Ahi Evran-I Veli kanunu çıkartılmış olacak. Bu yönde çalışmalarımız arttırıldı. Kutlamalar ise uzun süre yapılan tartışmaların ve istişarenin ardından Eylül ayına alındı. Ahilik Kutlamaları ile ilgili ciddi bir çalışma yaptık. Komisyon oluşturuldu. Her geçen yıl kalite oranının artığı kutlamalar yaşanacak. Hükümet konağı ile birlikte Emniyet Müdürlüğü binası da güzel bir proje olacak.
Karakurt bölgesi de termal bir bölge olacak. Devre mülk projesi ile birlikte termal bir otel yapılacak. Yatırımcı gurupları getirerek bölgenin cazibe merkezi olması için çalışmalar artırılacak. Kırşehir’de eğitim,kültür,sanat, her alanda çalışmalarımız var.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On