CANLI HAYVAN PAZARI BU HAFTA AÇILIYOR

5 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
289 defa okundu.
CANLI HAYVAN PAZARI BU HAFTA AÇILIYOR

 

ktb_logo 2.5 Aydır Şap Hastalığı Nedeni İle Kapatılan Kırşehir Ticaret Borsasına Ait Canlı Hayvan Pazarı Bu Hafta Açılacağı Belirtildi
Kasım 2015 tarihinde şap hastalığı nedeni ile kapanan Ticaret Borsası Hayvan Pazarı İl Komisyonu’nun kararı doğrultusunda 07.02.2016 (Bu Pazar) günü yeniden açılacaĞI belirtildi.
Şap hastalığının yayılmasını önlemek amacıyla kapalı bulunan Kırşehir Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı Hastalığın ortadan kalkmış olması sebebi ile bu pazardan itibaren yeniden açılacağı söylendi.          Konu ile ilgili olarak Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz yaptığı açıklamada, “İlimiz Hayvan Sağlığı Komisyonu’nca Ticaret Borsası’na ait Canlı Hayvan Pazarı Yeri, şap hastalığı ortadan kalkmış olması sebebi ile bu pazardan itibaren yeniden açılıyor”.dedi
Yavuz ; Hastalığın yeniden canlanmaması için Pazar yerine gelen tüccar ve mal sahiplerini de uyararak ” Bütün çift tırnaklı büyük ve küçük baş hayvan türlerinde görülebilecek hastalıklı hayvanlar kesinlikle pazara alınmayacaktır, ayrıca hayvan sahiplerinin dezenfeksiyon ve karantina tedbirlerinin hastalığın bulaşmaması veya yayılmaması açısından çok önemli olduğu belirtilerek, vatandaşların bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeleri uyarısında bulundu.
Özellik Pasaportsuz ,Kulak küpesiz ve Raporsuz hayvanlar kesinlikle pazara alınmayacak.Bu alınan kararlar siz değerli hayvan sahiplerimiz ve ilimiz hayvancılığı açısından çok önemlidir. Bu yüzden bu çağrımıza kulak verin aksi takdirde şap ve benzeri hastalıklar sebebi ile gerek hayvan pazarımız kapalı oluyor ve gerekse de yurt dışından gelecek olan ithal hayvanların ilimize gelememesine neden olunacaktır. “ ifadelerine son verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN