Çanakkale Deniz Zaferi’ni Coşkuyla Kutluyoruz

17 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
218 defa okundu.

18031301

“Türk Milleti’nin Üstün Vatan Sevgisi ve Kahramanlığının Sembolleştiği 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin Yıldönümünü Büyük Bir Kıvanç Ve Coşkuyla Kutluyoruz”

 

Kırşehir Sağlık Müdürü Selçuk Büyüker Çanakkale Zaferinin 102. yılı için kutlama mesajı yayınladı. Çanakkale, dünyadaki güç dengelerinin ve olayların akışının tümüyle değiştiği ve hatta bazı toplulukların ulus olma bilincine erişerek geçmişlerini sorguladıklar bir süreçtir diyen Selçuk Büyüker: “Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümünü kutlamanın ve aziz şehitlerimize karşı kutsal görevimizi yerine getirmenin gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Türk Milleti’nin üstün vatan sevgisi ve kahramanlığının sembolleştiği 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümünü büyük bir kıvanç ve coşkuyla kutluyoruz.

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının, cihanı hayrete düşüren bir iman ve kahramanlık destanıdır. Bu zafer, milletimizin, iman ve azminin, metanet ve gücünün açık bir göstergesidir. Çanakkale Zaferi; ırkları, renkleri ve dilleri değişik çeşitli milletlerden oluşan; düşman ordularının Müslüman milletimizi yok etmek amacıyla karadan, denizden ve havadan üzerimize saldıran bir iman-küfür mücadelesidir. Diğer taraftan Çanakkale, dünyadaki güç dengelerinin ve olayların akışının tümüyle değiştiği ve hatta bazı toplulukların ulus olma bilincine erişerek geçmişlerini sorguladıklar bir süreçtir.

Çok iyi bilinmeli ve hiç unutulmamalıdır ki, ‘Çanakkale’yi Geçilmez’ yapan özgürlük ve bağımsızlık ruhudur. Bu günde bizlere düşen görev, bağımsızlık ve özgürlük ruhunu aynı heyecan ve duyarlılıkla yaşatmak, laik cumhuriyete, toprak bütünlüğüne ve sosyal hukuk devletine her zamankinden daha çok önem vermek, savunmak ve korumaktır.

Çanakkale’de verilen bu mücadele ruhunun canlı kalması, millet, devlet oluşumuzun ve bu uğurda ödediğimiz acı bedellerin bundan sonra gelecek nesiller tarafından bilinmesi ve yaşatılması, ülkemiz ve milletimizin aydınlık geleceğinin güvencesidir.

Çanakkale savaşları ve bu savaş neticesinde elde ettiğimiz zafer aslâ unutulmamalıdır. Bu vatanı elimizde tutmamız buna bağlıdır. O gün Çanakkale’yi geçmiş olsalardı, Anadolu bugünkü Ortadoğu’dan beter olacaktı. Mehmed Âkif merhumun dediği gibi, tarihten ibret alınmadığı için, hâdiseler tekerrür etmektedir. Yarınlarda “eyvah!” dememek için tarihten ders ve ibret almasını bilmek gerek. Çanakkale de gözümüzün önünde duran bir ibret tablosudur.

Bu anlamlı günde, Çanakkale topraklarında şahlanan irade ve millet olma şuuru içinde vatanı için çarpışmış, gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Çanakkale kahramanı şehitlerimizle birlikte, her zaman büyük bir gönül borcuyla yüreklerimizde taşıdığımız vatanın ve milletin özgürlüğü yolunda can vermiş tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle tekrar yâd ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN