“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle Bayanlara yönelik panel düzenlendi

17 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
406 defa okundu.
“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle Bayanlara yönelik panel düzenlendi

bayanlara-yonelik-panel-duzenlendiKırşehir Müftülüğü tarafından, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle bayanlara yönelik bir panel düzenledi.
Programa, Kırşehir Müftüsü Mehmet Şahin, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Fatıma Zeynep Belen, Kayseri İl Müftülüğü Uzman Vaizi Dr. Ayşe Karaköse, Şube Müdürü Bahtiyar Şahin, Kırşehir’de görev yapan Kur’an Kursu öğreticileri ile öğrenciler katıldı.
Program Kur’an-ı kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Kırşehir Müftüsü Mehmet Şahin kısa bir açılış konuşması yaptı. Müftü Şahin, açılış konuşmasında şunları söyledi: “Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından tüm İl Müftülüklerinde, Camiler ve Din Görevlileri Haftasını 1986 yılından beri kutlanmaktadır. Bu haftanın ismi, ilk olarak sadece “Camiler Haftası” idi. Ancak 2003 yılından itibaren, bu ibarenin yanına “Din Görevlileri” ibaresi de eklenmiş, o tarihten bu yana, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlanmaya başlamıştır. Bu yılın Tema’sı ise; “ Cami ve Namazla Arınma” olarak belirlenmiştir. Bizlerde İl Müftülüğü olarak Kırşehir’de bir dizi program ve etkinlik düzenledik. Bu etkinliklerden biriside şimdi başlayan kadınlara yönelik olarak “Cami ve Namazla Arınma” konulu bir program düzenledik. Faydalı olacağını ümit ederek sizleri programla baş başa bırakıyorum.”
Daha sonra Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Fatıma Zeynep Belen, “Ailede Namaz Bilinci” konularında bilgiler verdi. Daha sonra Kayseri İl Müftülüğü Uzman Vaizi Dr. Ayşe Karaköse’de aynı konu ile ilgili konuşmasına devam etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN