Çalışmalar Devam Ediyor

2 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2747 defa okundu.

thumbnail_ukop2

Ahi Evran Üniversitesi KOP Bölge Üniversiteleriyle İşbirliği İçerisinde Çalışmalarını Sürdürüyor

2017 Dönemi UNİKOP Stratejik Planlama Kurulu ve Üniversite Koordinatörleri Konya’da Karatay Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya Ahi Evran Üniversitesi temsilen UNİKOP Stratejik Planlama Kurulu Üyesi Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt ile UNİKOP Üniversite Koordinatörü Doç. Dr. Harun Çiftçi katıldı.

KOP Bölgesi üniversiteleri arasında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal hizmet gibi alanlarda, üniversite-sanayi etkileşimini ve üniversite-şehir bütünleşmesini ileri düzeye taşımak, ülkemizin gelecek vizyonuna ve kalkınma çabalarına katkı sağlamak amacıyla KOP bölgesi kapsamına alınan 8 ilde, 9 devlet ve 2 vakıf üniversitesi ile KOP Kalkınma İdaresi Başkanlığının desteğiyle çalışmalar devam ediyor.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, “2017 yılında UNİKOP’un üniversite olarak dönem başkanlığını yürütüyoruz. Bölge üniversiteleri olarak hep birlikte gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üniversitemiz bölgemize fayda sağlayacak faaliyetler gerçekleştiriyor. Üniversitelerimiz ile birlikte kurguladığımız programlara ev sahipliği yapmak, ortak faaliyetler gerçekleştirmek ve nitelikli çalışmalara imza atmak istiyoruz. 2017 Dönemi UNİKOP Stratejik Planlama Kurulu toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

KTO Karatay Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve UNİKOP Stratejik Planlama Kurul Üyesi Prof. Dr. Çağatay Ünüsan ise, katılımcılara üniversite hakkında ve yeni dönem UNIKOP çalışmalarını da kapsayan bilgiler aktardı.

Program UNİKOP Genel Sekreter Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Necati Vardar’ın KTO Karatay Üniversitesi’nin UNIKOP dönem başkanlığı süresince gerçekleştireceği bilimsel çalışmalar, toplantılar ve planlanan faaliyetleri içeren sunumu ile devam etti.

KOP İdaresi Uzmanı Alper Bilgiç ve Konya TEKNOKENT Genel Müdür Yardımcısı Yeliz Erenler’in tanıtım ve bilgilendirme sunumlarından sonra gerçekleştirilecek çalışma faaliyetleri belirlendi.

Çalışma Faaliyetleri içerisinde, Bilimsel Etkinlikler, Tematik Alanlardaki Bilimsel Toplantılar, Proje Bilgilendirme Toplantıları, Tekik Toplantılar ve Eğitimler ve KOP Sosyal Gelişim Projelerinin değerlendirmeleri yapıldı.

Ülkemiz ve KOP bölgesinin ihtiyaç duyduğu öncelikli alanlar bağlamında Sağlık, Mühendislik, Enerji ve Doğal Kaynaklar, Sosyal-Eğitim ve Beşeri Bilimler, Gıda-Tarım ve Kırsal Kalkınma, Sanayi-Ulaşım ve Lojistik Alanı ve Turizm konularında fikirler masaya yatırıldı.

Ahi Evran Üniversitesi’nin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaşlaması kapsamında Jeotermal ve Tarım alanlarında Pilot üniversite seçilmesinin KOP Bölgesi için önemi de ayrıca vurgulandı.

UNİKOP Koordinatörler toplantısının Mart ayı içerisinde yapılmasına karar verildikten sonra toplantı sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN