Çalışkan’dan engelliler günü mesajı

4 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
470 defa okundu.

çalışkanKırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamayla, “Ak Parti hükümeti olarak, göreve geldiğimiz günden bu yana engelli vatandaşlarımızın sorunlarına samimiyetle eğildik.
Engellilerimizin sorunlara çözüm üretmek, engelli kardeşlerimizin toplumla bütünleşmelerini, işgücüne katılmalarını, huzur ve refahlarının artmasını sağlamak için özveriyle çalıştık.
Bu çerçevede, anayasamızda yaptığımız değişiklikle, engelli kardeşlerimize pozitif ayrımcılık sağladık.”
Milletvekili ÇALIŞKAN yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: “Engelli kardeşlerimizi topluma kazandırmak, katılımcı ve üreten insanlar haline getirmek bizlerin en önemli görevleri arasında yer almaktadır.
Günümüzde engellilerimizin toplumsal hayata katılım ve başarmak yolunda gösterdikleri gayretlerden büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum.
Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmayı bir insanlık görevi olarak görüyor, tüm vatandaşlarımızın engellilerimizi sevgi ve anlayışla kucaklamalarını, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmalarını temenni ediyorum.
Engelli olduğu için hiç kimse toplumdan dışlanmamalı, onlara sevgiyle kucak açılmalıdır.
Bu yönde atılacak her adım, engellilerimizin yaşamdan tat almalarını ve yaşama daha sıkı bağlanmalarını sağlayacaktır.
Ak Parti Hükümeti olarak, bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına öncelik vermeye, bu sorunların çözümüne ciddiyetle eğilmeye, engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını, her türlü talebini karşılamaya devam edeceğiz.
Ülke nüfusunun büyük bir kesimini oluşturan engelli kardeşlerimizin huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın
Dünya Engelliler Günü’nü kutlarken, tüm engellilere sevgilerimi sunuyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN