Çalışkan Vekil Yine Çalışkanlığını gösterdi

8 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
488 defa okundu.
Çalışkan Vekil Yine Çalışkanlığını gösterdi

Çalışkan Vekil Polis Meslek Yüksek Okulunda Değişikliğe Gitti.

Çalışkan Vekil Yine Çalışkanlığını gösterdiKırşehir Milletvekili Dr. Abdullah Çalışkan, Kırşehir Polis Meslek Yüksekokulunun (PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezine (POMEM) dönüşmesi neticesinde her 6 ayda 500 öğrencinin polis olmak için Kırşehir’e geleceğini belirtti.

Kırşehir Milletvekili Dr. Abdullah Çalışkan konu hakkında şunları söyledi: “Kırşehir Polis Meslek Yüksekokulumuz 04 Ekim 2010 tarihinde eğitim öğretime başladı. Halen yüksekokulda 291 öğrenci bulunmaktadır. Meslek yüksekokulunun, polis meslek eğitim merkezine dönüşmesinin ilimiz için daha faydalı olacağını düşündük. Bu sayede her 6 ayda bir 500 üniversite mezunu gencimiz polis olmak için aileleri ile birlikte Kırşehir’e gelecekler. Polis Meslek Eğitim Merkezleri, Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere 4 yıllık fakülte mezunlarından aranılan niteliklere sahip olup yapılacak sınavlarda başarılı olan adaylara, 6 aydan az olmamak üzere polis meslek eğitimi veren eğitim ve öğretim kurumlarıdır. Bakanlar Kurulunun 09 Aralık 2014 tarih ve 2014/7054 sayılı kararı ile Kırşehir Polis Meslek Yüksekokulunun Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne dönüştürülmesi kararlaştırıldı ve karar 24 Aralık 2014 tarih ve 29215 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı.

Bu karar ile Yüksekokulumuz Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne dönüştürülmüş, mevcut 291 öğrencinin 09 Ocak 2015 tarihinden itibaren başka Yüksekokullara nakil işlemleri devam etmektedir. 26 Ocak 2015 tarihinden itibaren üniversite mezunu 500 öğrenci ile yeni eğitim ve öğretimine başlanacaktır. Polis Meslek Eğitim Merkezinde altı aylık dönemlerde 500 öğrenci aileleriyle birlikte gelecekler ve şehrimizin ekonomisi canlanacaktır. Polis Meslek Eğitim Merkezinin memleketimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum ” dedi.

40 Arena Gazetesi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN