Çalışkan Kırşehir için çalışıyor

19 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
397 defa okundu.

08Ak Parti Kırşehir Milletvekili Dr. Abdullah ÇALIŞKAN yapımına kısa bir süre önce başlanan, Mucur 300 öğrenci kapasiteli yüksek öğrenim yurdunda incelemelerde bulundu.
Mucur’da inşaatları devam eden kamu yatırımlarında incelemelerde bulanan Milletvekili ÇALIŞKAN, yapımına kısa bir süre önce başlanan 300 öğrenci kapasiteli yüksek öğrenim yurdunu gezerek inşaatın son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.
ÇALIŞKAN burada yaptığı açıklamada, yurtları beş yıldızlı otel konforunda inşa ettiklerini belirterek, yurt kampüslerinin içerdiği sosyal donatılarla kendine yetebildiğini vurguladı.
Öğrencilerin tesislerde her türlü ihtiyaçlarını karşılayabildiklerini vurgulayan ÇALIŞKAN, “Sadece yurt binası yapmıyoruz öğrencilere sosyal donatı alanlarında her türlü imkânı sunuyoruz.
Üniversite öğrencilerimizin bu yurt sayesinde hem eğitimlerini en iyi şekilde yapma imkanı bulacaklar hemde öğrencilerin Mucurda kalmaları nedeniyle ihtiyaçlarının buradan karşılayarak çarşı esnafına katkı sağlayacaktır.” ifadesini kullandı.
Yurtların trafo, jeneratör, su deposu gibi donanımlarının da bulunduğuna işaret eden ÇALIŞKAN, yatak blokları, sosyal tesis ve kampüslerde engelli öğrencilere uygun düzenlemelerin yapıldığını belirterek, ÇALIŞKAN sözlerine şöyle devam etti “Yurt blokları, engelli öğrenci odası ve 3 kişilik yatak odalarından oluşuyor. Her odada mini buzdolabı yer alıyor.
Yatak bölümündeki her kata, öğrenci sayısına göre çamaşır ve kurutma makinesi konumlandırılıyor” dedi.
Milletvekili ÇALIŞKAN’a incelemelerde, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mahmut Sami DOĞANCI, İl Genel Meclis Üyesi Barbaros DULKADİROĞLU ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa TAŞ eşlik etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN