Çalışkan Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı seçilen Oktay Cebeciyi kutladı

4 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
462 defa okundu.
Çalışkan Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı seçilen Oktay Cebeciyi kutladı

DSC_3877Kırşehir Milletvekili Dr. Abdullah ÇALIŞKAN, “Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Kırşehir Şubesinin 4. Olağan kongresinde, Şube Başkanlığına seçilen Oktay Cebeci ve Yönetim Kurulu üyelerini kutluyorum. Görevi devreden Naci Sargın ve arkadaşlarına ise yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.”

Kırşehir Milletvekili Dr. Abdullah ÇALIŞKAN yaptığı basın açıklamasında, “Sivil toplum kuruluşlarının önemini çok iyi biliyoruz.

Önemli sivil toplum kuruluşlarından biride Eğitim Bir-Sen olup, Kırşehir Şubesi olarak çok önemli bir görev yapmaktadırlar.

Sendikaların insan hak ve özgürlüklerini merkeze alan, sorunun parçası olmayıp, çözümün parçası olan sivil toplum örgütleri olması gerekiyor.

Eğitim Bir-Sen kurulduğu günden bugüne kadar problemlerin çözüme kavuşturulmasına yönelik ciddi akademik çalışmalar yapmıştır.

Sendikacılığı sadece sokakta değil, masada yapan bir sendikadır.

Eğitim-Bir-Sen’in bütünün yaptığı çalışmaları ve çabalarını yakından biliyor takdirle izliyoruz. Günümüzde aile ve toplumda yaşanan sorunların büyük bir kısmının eğitimsizlikten kaynaklandığı, insanımızın manevi değerlerden uzaklaşmasıyla birlikte aile ve toplum içinde sorunların bir yumak haline geldiği aşikârdır.

Bu sorunların giderilmesinde eğitimcilerinin önemli bir rol üstlenmektedirler.

Bu nedenle eğitimcilerin mensubu bulunduğu Eğitim Bir-Sen’in etkin yönetilmesini ve ekip olarak güçlü olmalarını önemli bulunuyorum.

Sendikaları tarafından gerçekleştirecekleri çalışmalarla, öğretmenlerimizin ve diğer eğitim çalışanlarının hayat standartlarının ileriye taşınması, inanıyoruz ki daha iyi nesiller yetiştirmeniz için fırsatlar da sunacaktır.

Bizler bir ülkenin geleceğinin eğitimli insanlarla parlayacağına inanıyoruz.

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Kırşehir Şubesi Başkanlığına seçilen Oktay Cebeci ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birçok alanda çalışmalar yaparak eğitim ve eğitimcilerimiz için çalışmalar yapacağız.

Bu vesile ile kendilerine bu görevlerinin hayırlı olması dileği ile başarılar dilerim” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN