“Çalgılar ve Algılar”

27 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
369 defa okundu.
“Çalgılar ve Algılar”

 

thumbnail_odt3

 

Ahi Evran Üniversitesi’nde “Çalgılar ve Algılar” Adlı Etkinlik Düzenlendi

 

Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü ile Özgün Düşünce Topluluğunun ortaklaşa düzenlediği “Çalgılar ve Algılar” adlı etkinlik gerçekleştirildi. Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Ahi Evran Üniversitesi Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Adem Taşdemir, Ahi Baba Mustafa Karagüllü, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Etkinlik, Özgün Düşünce Topluluğu Başkanı Ertan Kılıç’ın konuşmasıyla başladı. Kılıç, ilerleyen dönmelerde Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi ve Özgün Düşünce Topluluğu olarak başka etkinlikler yapacaklarını dile getirerek davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Etkinliğe Karabük Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Enver Kapağan, Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Aşkın Çelik, Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Okutmanı Can Doğan, Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Doç. Dr. Kubilay Kolukırık, Yrd. Doç. Dr. Satı Doğanyiğit, Öğr. Gör. Cenk Şahin ve Öğr. Gör. Şenol Afacan katıldı.

Müzik ve türküler üzerine konuşmaların yapıldığı etkinlikte, katılımcılar için müzik dinletisi de sunuldu. Evrenselleşen türküleri seslendiren konuklar dinleyicilere duygusal anlar yaşattı.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN