CACABEY OTAOKULU VE 30 AĞUSTOS CİVARINI LAĞIM FARELERİ İSTİLA ETTİĞİ SÖYLENİYOR

24 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2488 defa okundu.
CACABEY OTAOKULU VE 30 AĞUSTOS CİVARINI LAĞIM FARELERİ İSTİLA ETTİĞİ SÖYLENİYOR

110212-new-yorkta-28-milyon-fare-yayor-2

Okullar etrafındaki mahalleli tedirgin

Tarım İl Müdürlüğü binasının arkasında bulunan dereden dolayı kaynaklanan logar kapanmaları ve o mahallede sürekli vidanjörlerin kapanan yerleri açması lağım farelerini hareketlendirdi ve meydanlara çıktılar Derenin geçtiği mahallelerden birisi olan Aşık paşa Mahallesi’ndeki evler, akşam saatlerinde onlarca farenin istilası altında kalıyor. Kendi imkanlarıyla fare istilasını bertaraf etmeye çalışan mahalle sakinleri, gün geçtikçe farelerin sayısının artması karşısında seslerini duyuramamanın çaresizliğini yaşıyor.
Her gün onlarca fareyi öldüren mahalleliler, korku dolu günler yaşamaya başladı. Evlerin içinde adeta cirit atan kedi büyüklüğündeki fareler, evlerdeki eşya ve azıkları da önemli ölçüde tahrip ediyor. Dereden çıkarak binaların Bodrum katlarına, oradan da bütün binaya yayılan farelerden kurtulamayan sakinleri, çeşit çarelerle kendilerini korumaya çalışıyor. Kimileri sert cisimleri yanında bulundurarak ev içinde dolaşıyorken, kimileri de evlerinin tamamını fare zehriyle donatmış durumda. Küçük çocukları olan aileler çocuklarının sağlığı açısından fare zehri kullanmaktan imtina ederken, çaresizce farelerin evlerini terk etmelerini bekliyor.
logar kapaklarından çıkan  ve boyları 30 ile 40 cm uzunluğu aralığında değişen fareleri kendi imkanlarıyla öldürdüklerini ifade eden Aşık paşa mah. ve medrese mahalleri sakinlerinin olduğu bölge 30 Ağustos İlköğretim okulu ve cacabey ilk öğretim okulu cacabey polis karakolu etrafındaki mahalle sakinleri “Kanalizasyonda yapılan kısmi temizleme çalışmaları sonrasında farelerin yuvaları oynadığından fareler dere dışına taşarak evlerimizi istila altına aldılar. ilgili birimlere şikayetlerini bildirecek olan mahalle sakinleri bir an önce farelerden kurtulma telaşına düştüler. Kanal içinden çıkan fareler çocuklarımız uyurken onları bile kemire bilir. Eczanelerden aldığımız ilaçlar durumu engellememize yeterli olmuyor” diyerek yetkililerden destek istedi.
Öte yandan Mahalleleri’ni istila eden lağım farelerinin genelde akşam evlerine dolduğunu dikkat çeken mahalle sakinleri, geceleri sabahlara kadar uyuyamadıklarını belirterek, mahallelerinin fare istilasından biran evvel kurtarılmasını istediler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN