Cacabey Meydanına Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Standı Kuruldu

29 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1556 defa okundu.
Cacabey Meydanına Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Standı Kuruldu

Cacabey Meydanı’na Bilgilendirme Stantı Kuruldu

Cacabey Meydanına Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Standı Kuruldu

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü” münasebetiyle Kırşehir Cacabey Meydanı’nda Bilgilendirme standı kurularak vatandaşlarımıza Uyuşturucu’nun zararları ve kurtulma yolları hakkında bilgiler verilerek el ilanları dağıtıldı. Uyuşturucunun zararlarını, nasıl mücadele edildiğini ve halkın neler yapması gerektiği konularda halkı bilinçlendirmek adına kurulan stantla gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amaçlandı. İl sağlık Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Dünyada uyuşturucu kullanma alışkanlığında artış olması ve bunun insanlık için büyük bir tehdit oluşturduğu gerçeğinden hareket eden Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1987 yılında aldığı bir kararla, uyuşturucusuz temiz bir toplum hedefine ulaşma ve uluslararası alanda eylem ve işbirliğini güçlendirme konusundaki kararlığını vurgulamak amacıyla, 26 Haziran tarihini “Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” olarak belirlemiştir.

Madde bağımlılığı ile mücadelede en temel faktör eğitimdir. Madde bağımlılığının yol açtığı fiziksel, ruhsal ve toplumsal sorunlar hakkında bilgilenme mücadelenin ilk basamağıdır. Çocukların ve gençlerin bu konuda bilinçlendirilmeleri, bağımlılık yapıcı maddelerden onları bilinçli bir şekilde uzak tutmak için önemlidir. Madde kullanımı ve bağımlılığı, ortaya çıkardığı sonuçlar nedeniyle sadece kullanan kişiyi etkilemekle kalmayıp, başta yakın çevresi olmak üzere toplumun bütün kesimlerine yansıyarak önemli bir sağlık sorunu haline gelmektedir.

İnternet kullanımının her geçen gün artan bir çağda yaşadığımız aşikâr. Dolayısıyla İnternet üzerinden uyuşturucuya erişim dikkate alınmalı ve engellenmelidir. Bu bağlamda internet kullanımının düzenlenmesi zorunluluktur. İnternet üzerinden maddelerin pazarlanması ve uyuşturucu kullananların ortak platform oluşturmaları engellenmelidir. Bilhassa gençleri bu felaketten korumak ve kurtarmak insani ve milli bir vazifedir. Bu bataklığa saplanan gençler, tehlikeyi bilmediklerinden basit bir hevesle ve kötü arkadaşların telkini ile beden ve dimağlarını, istikballerini uçuruma atmış olmaktadırlar.

Vatandaşlarımız, 171 Uyuşturucu Bilgilendirme ve Sigara Bırakma Hattı’nı arayarak gerekli yardım ve bilgiyi alabilirler.” (Haber: Filiz ÖZ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On