KIRŞEHİR TIPTA GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

6 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
260 defa okundu.
KIRŞEHİR TIPTA GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

DSC_5259

Kamu Hastaneleri Birliği’nde Laparoskopi Yöntemiyle Gerçekleşen Ameliyat Sayısı Giderek Artıyor!

Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Servisinde tedavi gören Sadık Kılıç (51) isimli hasta 12 parmak bağırsağındaki delinmeden dolayı Kamu Hastaneleri Birliği’nde görevli Yrd. Doç. Dr. Hasan Çalış tarafından Laparoskopi yöntemiyle başarılı bir şekilde ameliyat edilerek sağlığına kavuştu.

Kamu Hastaneleri Birliği’ne  bağlı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  Laparoskopik Yöntemle gerçekleşen ameliyat sayısı giderek artmakta.

Laparoskopik 12 Parmak Bağırsağı ameliyatlarında önce özel bir kamera yardımı ile karın içindeki organların görüntülenmesi sağlanır. Daha sonra hastanın karnına üç küçük kesiden 0.5-1 cm çapındaki küçük borucuklar sokulur. Bu borucukların içinden kullanılan aletlerle klasik açık cerrahide yapılacak ameliyatın aynısı yapılır. Eğer gerekiyor ise hastalıklı kısım 4-6 cm uzunluğundaki ek bir kesiden çıkarılır. Borucuklar çıkarıldıktan sonra tüm kesi yerleri kapatılarak ameliyat sonlandırılır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN