“BÜYÜK MARKETLERE RUHSAT SINIRLANDIRMASI İSTİYORUZ” 

1 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
507 defa okundu.
“BÜYÜK MARKETLERE RUHSAT SINIRLANDIRMASI İSTİYORUZ” 

Bakkallar ve Bayiler Odası Olağan Genel Kurulunda Tek Aday İle Yeni Dönemde Tekrardan Aday Seçilen Bakkallar Odası Başkanı Murat Zobu;

“BÜYÜK MARKETLERE RUHSAT SINIRLANDIRMASI İSTİYORUZ” 

Büyük Ölçekli İşletmelerin Küçük Ölçekli İşletmeleri bitirdiğini söyleyen Bakkallar Odası Başkanı Murat Zobu; “Büyük marketlerin kapanması mümkün değil. Bu Marketlerin açılmasına engel olamıyoruz. Küçük esnaf can çekiştiği için ruhsat sınırlandırması istiyoruz” diyerek küçük ölçekli Esnafların sıkıntılarını dile getirdi.

“AVRUPA’DA Kİ SİSTEM OLMALI”

Avrupa’da ki sistem nasıl ki Küçük Esnafını koruyorsa Türkiye’de de bu sistem olmalı diyen Zobu, “Küçük ölçekli İşletmelerde ki esnafların durumu kötü. Büyük marketler, Avm Zincir mağazaları çok önümüzü kesmeye başladı. Bu durum giderek de şiddetleniyor. Kırşehir’de ki açılan yerel marketlerden, mağazalardan şikâyetçi değiliz. Biz artık Ruhsat sınırlandırması istiyoruz. Bu büyük marketlerin kapanması mümkün değil. Marketlerin açılmasına engel olamıyoruz. Küçük esnaf can çekiştiği için ruhsat sınırlandırmasını talep ediyoruz.  Cumartesi öğleden sonra kapansın, Pazar günü kapalı kalsın, Pazar günü açılsın. Avrupa’da ki sistem olsun. Orada ki sistem ve yönetim nasıl ki Küçük Esnafını koruyorsa, bizde Türkiye’de olmalı. Biz Pozitif ayrımcılık istiyoruz. Anayasanın 173. Maddesinde Küçük Esnafın korunduğuna dair madde tanımlanmış. Onun için bu maddeye dayanarak biz korunmak istiyoruz. Açılış kapanış saatlerine düzenleme getirilmeli. Başbakanımıza ve Maliye bakanımıza bu öneriyi sunduk ve buna sıcak bakıyorlar. Ümit ediyoruz ki 2018 yılında özellikle bizi çok yakından ilgilendiren ve can damarı dediğimiz marketlerin açılış kapanış saatlerine düzenlenme getirilir. Özellikle Büyük Ölçekli marketlerin resmi tatillerde de kapalı kalması lazım. Biz bu olayı çözüme kavuşturacağız diye düşünüyorum”

 “POZİTİF AYRIMCILIK İSTİYORUZ”

Küçük Esnafların Büyük Ölçekli Esnaflara karşın kollanıp gözetilmesi gerektiğini söyleyen Zobu, “Küçük Esnafa Pozitif Ayrımcılık istiyoruz. Büyüklerin karşısında kollanıp gözetilmesi. Küçük esnaf, kazansın ki devlete olan borcunu yükümlülüğünü yerine getirsin. Bizler bağ kur, Sigorta primleri ödüyoruz. Bizlerde ne rapor ücreti, nede izin ücreti var. Biz 24 saat çalışıyoruz ve devlete hem vergi hem de prim anlamında artı değer sağlıyoruz. Bunun için devletimizin anayasadan gelen hakkımızdan dolayı bizleri korumasını istiyoruz. Biz bakanımız ve başbakanımız ile yaptığımız görüşmelerde yaz kış saati uygulaması istedik. Buna da sıcak bakılıyor. Türkiye’de Ekonomik kazancın ve bütçenin %30’a yakınını devlete bu katkıyı biz sunuyoruz. Bu taleplerimiz 2018 yılında yerine gelecek diye ümit ediyoruz”

“ÖZENDİRİCİ MADDELERE 18 YAŞ SINIRI”

Çocuklara zarar verebilecek özendirici maddelerin satışının yasaklandığını belirten Zobu, “Özellikle 18 yaş altına tütün, alkol, uçucu gaz, Fiziksel ve psikolojik yapılarını bozacak bale, Tiner gibi ürünler, çakmak ve çakmak gazı doldurulması yasak. Bu konuda üyelerimizi bilgilendirdik. Özellikle çocuklara, Zihinsel, Psikolojik zararlar verebilecek tehlikelerden kaçınılması için çalışmalar yürütüyoruz”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On