Bugün Zil Çalıyor

4 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
341 defa okundu.

okullar-ne-zaman-aciliyor

2016-2017 Eğitim Öğretim Yarıyıl Tatili Sona Erdi

 

20 Ocak 2017 Cuma günü karnelerini alan öğrencilerin yarıyıl tatili bitt.Kırşehir de bugün ikinci dönem zili çaldı, öğrenciler ve öğretmenler ders başı yaptılar. İkinci kanaat dönemi ise 6 Şubat 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 9 Haziran 2017 Cuma günü sona ereceği belirtildi.
RESMİ TATİLLER HAFTA SONUNA DENK GELİYOR

2017 yılının iş ve okul hayatını etkileyen ilk tatili 1 Mayıs’ta gerçekleşecek. Emek ve Dayanışma Günü günü olarak kutlanan 1 Mayıs Pazartesi gününe denk geldiği için resmi tatil sayılacak.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı da tatil
2017’nin resmi tatilleri içerisinde hafta arasına giren bir diğer tatil günü 19 Mayıs olacak. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanan 19 Mayıs Cuma gününe denk gelecek.
Bayramı tatili 2 günü etkileyecek Ramazan
Tatillerin bu yıl hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle en uzun tatiller arasında yer alan Ramazan Bayramı tatili 2. ve 3. Günlerinde iş hayatını etkileyecek. Ramazan Bayramı’nın 1. Günü olan 25 Haziran Pazar gününe denk gelirken, 26 ve 27 Haziran Pazartesi ve Salı günleri resmi tatil olarak kabul edilecek.
Eğitim uzmanlarından ailelere önemli tavsiyeler
Uzmanlar 15 günlük tatil süresi boyunca öğrencilerin okul hayatından soğuyabileceğini ifade ederken velilere uyarılarda bulunuyor. Yarıyıl tatili boyunca öğrencileri sıkmadan 3 günde bir ya da haftada bir olarak ikinci eğitim öğretim yılına hazırlanması gerektiğini ifade ediyor. 15 günlük tatil boyunca okuldan tamamen uzaklaşan öğrencilerin 2. yarıyılda adaptasyon sorunu yaşayabileceği dile getiriliyor.
UZMANLARDAN 15 TATİL TAVSİYELERİ
Belirli periyotlarla öğrencilerin okuldan ve derslerden soğumaması için eğlenceli bir şekilde okulu unutturmayacak çeşitli aktiviteler yapılması gerektiğini belirten uzmanlar küçük yaşta olan öğrencilerde bu uyum sorunun etkilerinin daha büyük olabileceğini ifade ediyor. Özellikle okul ile ilgili sorunu bulunan ve okula gitmek istemeyen öğrencilerin sömestr tatili boyunca kendisini rahatlatmak amacıyla okuldan tamamen uzaklaşmaya başladıkları dile getiriliyor. Uzmanların bu konuda yaptığı açıklamalara göre tatil süresinde hassas olan noktanın öğrenciyi sıkmamak olduğu belirtiliyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN