BU YOL ADAMI HASTA EDİYOR

17 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
421 defa okundu.
BU YOL ADAMI HASTA EDİYOR

20150817_094436_resized_1

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresinde yaşanan trafik sıkışıklığı vatandaşı çileye boğdu. Hastaneye girmekte ve çıkmakta zorlanan hastalar ve yakınları gazetemize dert yandı.

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi vatandaşı hasta ediyor. Zira hastaneye gitmek isteyen vatandaşlar trafik sıkışıklığı yüzünden hasta değilse bile stres yapıp hasta oluyor. Hastane bahçesine aracıyla girmek isteyen vatandaşlar bazı sorumsuz sürücülerin araçlarını yanlış yere durdurmaları ya da park etmeleri nedeniyle zor anlar yaşıyor. Fotoğraf karemize yansıyan bu görüntülerden de anlaşılacağı üzere sürücülerin araçlarını yolun her iki tarafına birden park etmeleri yüzünden Boztepe istikametinden şehir merkezine ya da hastaneye gelmek isteyen sürücüler zorluk yaşarken, hastaneden çıkan ve şehir merkezinden Boztepe istikametine gitmek isteyen sürücüler de yolda ilerlemekte zorlanıyor.

Yolun çilekeş durumu hastaneye gelen ve hastaneden çıkan yayaları da rahatsız ediyor. Zira vatandaşlar, “Adım başı araba nereden nasıl geçeceğimizi şaşırıyoruz. Hastaneye tedavi olalım iyileşelim diye gelirken daha doktoru görmeden sinir stresten bir hastalığa daha yakalanıyoruz. Burasıyla ilgilenilmesini istiyoruz.” dedi.

Sürücüler de dert yandı

Hastaneye hasta getiren sürücüler yayalardan daha çok dertliydi. Zira araçlarında acil hasta getirdiğini söyleyen sürücüler bir ticari taksinin ve yurt dışı plakalı bir aracın yanlış yere park etmesinden dolayı ne hastaneye girebildiklerini ne de çıkabildiklerini dile getirdi. Hastane güvenlik önlemlerinin artırılmasını ve yaşanana trafik yoğunluğunun azaltılmasını isteyen vatandaşlar “Sağlam gelip çürük çıkmak istemediğimiz gibi hastalığımıza hastalık eklensin istemiyoruz. Hastane çevresinde bu kadar trafik yoğunluğu olması doğru bir şey değil, buraya acil hasta gelebilir, ambulans geçmek zorunda kalabilir. Bütün bunların düşünülmesi lazım. Yetkilileri göreve çağırıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN