Bu ülkeyi 16 yıldır kim yönetti?

26 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1148 defa okundu.
Bu ülkeyi 16 yıldır kim yönetti?

VER COŞKUYU!!!

Bu ülkeyi 16 yıldır kim yönetti?

Sosyoloji bitti. Psikoloji devrede.

AKP Genel Başkanı Erdoğan dedi ki: ‘Atatürk Havalimanı’nın yerine dev bir millet bahçesi yapacağız. ‘Biz çevreciyiz. Bugüne kadar biz diktiğimiz ağaçlarla milyarlarca ağaçlarla nam salmış bir iktidarız’… Ver coşkuyu. Millet yerse! Yeni havaalanı için yüz binlerce ağacı kes. Bu işi bu milletin amma orasına koyduk diyen müteahhide ver. Sonra; Atatürk havaalanını millet bahçesi yapcam de! En büyük çevreci kim? Ver coşkuyu! Millet yerse!

Marmaris Okluk koyuna yapılan yazlık saray, Urla Villaları, Balıkesir Kaz dağlarını, Artvin, Cenah Tepeyi, Kırşehir Buzluk dağı, Kırşehir Boztepe ilçe yolu, Ak kuyu Nükleer santrali, Milas’a Termik. Karadeniz ve Toros Ala dağ derelerine kurulan Hidro Elektrik Santralleri  ile köprü ve yol yapımında, milyonlarca ağaç kıyımları. Ayrıca 50 ile 100 yaşını geçmiş ağaçların farklı bir bahaneyle kıyımı.

Betonlaşmış ülke. Mahvedilmiş bir doğa. Fidan ithal edip köşe dönen yandaş… En büyük çevreci. Bizim çevreci. Ver coşkuyu! Millet yerse!

Mimarisi, 1 milyar 370 milyon TL’yi aşan yapım maliyeti ve hukuki statüsü üzerindeki tartışmaların halen sürdüğü, ‘Ak Saray’ olarak bilinen yeni cumhurbaşkanlığının yapımı için kesilen binlerce ağaçlar;  saray peyzajı için, kesilen ağaçların yerine Avrupa ülkelerinden  getirilen ağaçlar için ödenen para 2.5 milyar TL

Çıkartılan maden yasaları ile, nehir yatakları dahil. Ülkenin her taşını, toprağını acımasız katillere veren kim? En büyük çevreci kim? Ver coşkuyu! Millet yerse!

Sana; ’24 haziran’a kadar çevreciliğin sakın dokunma. TAMAM… Bırak dağınık kalsın, Senden ‘bahçe’ istemiyoruz’.  Diyeceğiz… Bilesin…

Emrediyor…

Yasak ediyor…

İtaat istiyor…

%49’u yok sayıyor.

Hakkı ve gücü tekelinde tutmak istiyor! Neden? Demokrasinin suyumu çıktı? Bu konuda sadece Erdoğan dersek. Yanlış olur. Bu işin içinde, Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın; ‘Miladı dolmuş, yürüyen Buda kılıklı efendi’… Dediği Devlet Bahçeli’de var.

‘Harcadığınız para değil, hayatınız’…  Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica.

Türkiye’de ekonomi çöktü. Millete hala coşkuyu veriyorlar. Yatırım diye bolca inşaat ve devlet binası yapan,  şube müdürlerine kadar otomobil kiralayan, sekreter veren. Torunlar oynasın diye saraya atlar getirten,  saray çalışma ofis mobilyaları için İtalya ve Fransa’ya ödenen toplam para 70 milyon dolar. Sarayın mermerleri Guatemala’dan. ‘Indıan gren’ mermerlere 30 milyon dolar.

Ver coşkuyu! 24 Haziran’dan sonra millet görecek sarayın içini.

Devletin lüks ve şatafatına harcanan paradan söz yok. Örtülü ödenekten 4 aylık dönemde 747 milyon, günlük 6 milyon 225 bin  lira harcamadan söz yok. 7 lüks uçaktan, her uçak için günlük hazırlanan 130 tür yemek menüsünden ses yok. Helikopterlerden, 250 makam aracından ses yok. Koruma polislerinden ses yok. Sen bu ülkeye ne kadara mal oluyorsun? Bir tek kelime yok. Ver coşkuyu! Millet yerse!

Sadece günlük harcadığı 6 milyon örtülü ödenek, 3 milyon 450 asgari ücretlinin bir aylık maaşı. Allahtan. Dinden. Kurandan. Yetim hakkından konuş. Bundan tek söz etme. Din ve ahlak üzerinden yola devam! Ver coşkuyu! Millet yerse!

Çığırtkan sunucular, TV ekranlarında. Yalana dayalı haber ve yorumlar. Bunlar paralı askerler. Onların işi milletin kafasını kuma gömmek. Milletin sırtından keneliğe devam. Bunun içindir ki; Diyemiyorlar; bu nasıl adalettir ki; OHAL kapsamında seçim. Bu nasıl haldir ki; devletin tüm imkanlarıyla, İl başkanlığına soyunmuş valilerle seçim kampanyası yürütülür. Bu nasıl ahlaktır ki; milletin refah payı seçim kampanyasında fütursuzca harcanır.

Devletin borcu 3 kat arttı… Örtülü ödenekten günlük 6 milyon 225 bin Türk lirası!

Özel sektörün dış borcu tavan yaptı… Örtülü ödenekten günlük 6 milyon 225 bin Türk lirası!

Cari ve dış ticaret açığında rekor artış… Örtülü ödenekten günlük 6 milyon 225 bin türk lirası!

Vatandaş borcunu ödeyemiyor… Örtülü ödenekten günlük 6 milyon 225 bin Türk lirası!

Vatandaşın banka borcu 70 kat arttı… Örtülü ödenekten günlük 6 milyon 225 bin Türk lirası!

Akaryakıt fiyatları… örtülü ödenekten günlük 6 milyon 225 bin Türk lirası!

Elektrik, su, doğalgaz… Örtülü ödenekten günlük 6 milyon 225 bin Türk lirası!

35 milyon icra dosyası. Örtülü ödenekten günlük 6 milyon 225 bin Türk lirası!

200 tür vergi, milletin sırtında. Örtülü ödenekten günlük 6 milyon 225 bin Türk lirası!

Köprüler, Yollar, Geçitler, İhaleler dövizle. Köşeyi 47 kez döndürdükleri yandaşlar. Döviz bazında 47 kez yoksullaşan millet. Ayakkabı kutularındaki dövizler. Faizler. Örtülü ödenekten günlük 6 milyon 225 bin Türk lirası!

Ver coşkuyu! Millet yerse!

Bunun içindir ki; borazan öttürücüleri ötüyor.’Ver mehteri ver… Dosta düşmana karşı ver mehteri’… İktidara karşı olanların tamamını düşman, terörist ilan eden akıl, aynaya hiç bakıyor mu? Doğrusu merak ediyorum. Bakarsa karşısında ne görür. Bunun içindir ki.

Bu pespayeliğe. Rezilliğe, kirliliğe kimse sesini çıkartmıyor…

Bu bayağılığa, arsızlığa, utanmazlığa sesleri hiç çıkmıyor…

Bu kalitesizliğe, umarsızlığa susuyorlar…

Bir vasatlık yaşıyor bu ülke. Ziraat Bankasının parasını, çiftçinin yerine, borazana veren anlayışa tepki yok.

Ver coşkuyu! Millet yerse!

Sallama dönemi! Yandaş medya maymundu, şebekliğe soyundu. Palavralar. yalanlar. Kandırmalar. Asparagas haber. Özgür basın oldu. Erdoğan giderse bunların muslukları kapanacak. Erdoğan giderse Demirören’in Ziraat bankasından aldığı milyarlarca dolar elinden bağırta, bağırta geri alınacak. Yandaş medyayı telaş sardı.

Ver coşkuyu. Millet yerse!

Toplumu uyutmayı görev bilen Bakanlıklar açıklama yapıyor. Her bakanlık 10 ile 30 bin kişiyi işe alacak. Falan kuruluş 50 bin kişi almak için çalışma başlattı. Polislere, Hemşirelere, İmamlara  ek göstergesi 3600 çıkartacağını ilan etti. İmama temsil tazminatı veren adam. Bu mesleklere; meclis çoğunluğu elindeyken haklarını 16 yıldır neden vermedin. Dürüst isen! Çıkart KHK ver bu meslek erbaplarının haklarını. Olmaz.

Seçime malzeme lazım. Ver coşkuyu… Millet yerse.

Korkunun siyasetteki belirleyiciliği arttıkça (sürdükçe) halk kerhen ya da gönüllü olarak gerçek veya sahte demeden, “günaha çağrıya” uyuyor ve “istikrara kapanıyor”.  AKP kaleleri boşalıyor. 16 yıl yetmez bir 16 yıl daha verin. Demenin faydası, sadece ‘TEK ADAM’a! değil. Tek adam ve kendisine biat edenlerin  ‘Şimdiye kadar kazandıklarını’ güvenceye almanın öncelikli olmasından vazgeçemiyorlar.

Susmak kabullenmek demektir. Sen, ben, o; sustukça. O! Kendini haklı zannediyor. Korku her şey yaptırabilir! Son çıkış 24 Haziran 2018…

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN