BU RAMAZAN SOFRALARDA YER ALMAYACAK GİBİ!

4 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
113 defa okundu.
BU RAMAZAN SOFRALARDA YER ALMAYACAK GİBİ!

BU RAMAZAN SOFRALARDA YER ALMAYACAK GİBİ!

Ramazan ayına 2 gün kalmasıyla vatandaşlar, sahurluk ve iftariyelik hazırlıklarını da tamamlama telaşına devam ediyor. Ancak iftarın vazgeçilmezi olan hurma, fiyatından dolayı bu Ramazan’da sofralarda pek yer almayacak gibi duruyor.

BU YIL FİYATINI ADETA İKİYE KATLADI

Ramazan ayında iftar sofralarının vazgeçilmez lezzeti olan hurmalar bu yıl fiyatını adeta ikiye katladı. Vatandaşların Ramazan ayında sofralarının başköşesinde yer verdiği iftariyelik hurmalar, bu yıl kalitesine göre değişen fiyatlarla alıcısını arıyor. Kırşehirli esnaflar Dolar kurundaki farklılıkların hurma fiyatlarını etkilediğini ve geçtiğimiz yıla oranla hurma fiyatlarının adeta ikiye katlandığını söylediler.

“DOLARDAKİ FARKLILIKLAR NEDENİYLE ALIM GÜCÜMÜZÜ ZAYIFLATTI”

Kilogram fiyatı hurmanın kalitesine göre 15 ila 75 TL arasında değiştiğini belirten satıcılar, “Ramazan ayının vazgeçilmez lezzetleri arasında adeta başköşede yer alan hurma, bu yıl fiyatını ikiye katladı. Geçtiğimiz yıl kilogram fiyatı 10 TL ila 45 TL arasında değişen hurma fiyatları, bu yıl Dolardaki farklılıklar nedeniyle alım gücümüzü zayıflattı. Bir de buna satış ve pazarlama eklenince bu durum bizler için adeta bir risk oluşturdu.” diye konuştular.

“PİYASALARIN DURUMU ORTADA”

Vatandaşların bu durumda harcama yapamadıklarına dikkat çeken esnaflar, “Piyasaların durumu ortada. İnsanlar Ramazan alışverişlerini rahat bir şekilde yapamıyor. Sebze fiyatları başta olmak üzere birçok ürün yüksek fiyatlar nedeniyle alınamıyor. Bunlara ek olarak Ramazan ayının vazgeçilmezi hurma fiyatları eklenince insanlar tezgâhlara yaklaşamıyor. Bizler de satışlarımızda risk alamıyoruz. Bu nedenle sınırlı miktarda getirdiğimiz hurmaları satışa sunuyoruz. Fakat buna rağmen ne yazık ki satışlarda problem yaşıyoruz. Bu yıl hurmalarımızı kendimiz tüketeceğiz” şeklinde konuştular.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On