Bu Kafayla Başaramayız

29 Nisan 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
81 defa okundu.
Bu Kafayla Başaramayız

Dünyanın çok sayıda ve en gelişmiş ülkelerinde bile etkisini sürdüren Koronavirüs salgını Türkiye’de de “umut verici” açıklamalar yapılmasına rağmen “tehlike” henüz bertaraf edilmiş değil.
BAKANLIK VALİLİK DAHA NE YAPSIN
Türkiye’de 11 Mart tarihi itibariyle görülmeye başlayan, Koronavirüs salgınının üzerinden 50 gün geçmiş olmasına rağmen günlük yapılan test sayısına göre, iyileşen sayı, günlük vaka sayısını geçerek, bunun da salgının durağan bir noktaya doğru gitmesi konusunda yeni gelişmeler olduğu belirtiliyor.


Koronavirüs salgını Türkiye’de görülmeye başlandığı ilk günlerden itibaren her alanda etkin tedbirler, kısıtlamalar getirilmiş, toplu yaşam alanları başta olmak üzere hafta sonları sokağa çıkma yasakları ile birlikte virüsün yayılma hızı kesilme çalışmaları da başarılı bir şekilde sürdürülüyor.
KIRŞEHİR’DEKİ KUYRUKLAR VİRÜSE DAVET ÇIKARTIYOR
Kırşehir’de toplu yaşam alanları, kısıtlamalar, yasaklar, uyarılar, “EVDE KAL” çağrılarına rağmen vatandaşların banka, PTT, telefon bayileri ve belediye önlerindeki uzun kuyruklar oluşturularak fatura ödemeleri adeta çileye dönüşüyor.
KIRŞEHİRLİLER ONLİNE SİSTEMİ NEDEN KULLANMIYOR?
Kırşehir’de alınan tedbirler kapsamında; elektrik, doğalgaz, internet, telefon, su gibi ödemelerin Haziran ayına kadar ötelendiği duyurulmasına karşın, açıklamaların aksine SMS yoluyla vatandaşlara bildirimler geliyor, vatandaş da bu bildirimlere uyarak faturalara faiz veya ceza ödememek için ödeme noktalarına, bankalara gidiyor.

Koronavirüs salgını başladığından bu yana Kırşehir’deki vatandaşların yüzde 80’i banka ve PTT önlerindeki yoğunluğu dikkat çekiyor.
Bankaların promosyon, bayram ikramiyeleri ve maaş ödemeleri, PTT’nin de Bin TL’lik yardım dağıtımı Kırşehir’deki vatandaşları ister istemez sokağa çıkartıyor, artan yoğunluk ta bundan kaynaklanıyor.
Banka ve PTT’den para almak isteyenlerin oluşturduğu uzun kuyruklar, Belediye’ye su faturası, fatura ödeme noktalarında ise elektrik, doğalgaz, internet gibi faturaları ödemek için oldukça yoğunluk objektiflerimizden kaçmadı.
Vatandaşlar Pazartesi gününü hem fatura ödeme, bankalardan para çekme, hem de Ramazan alış verişleri için sokağa çıkmaları nedeniyle Kırşehir Cacabey Meydanı, Terme Caddesi ve Ankara Caddesinde sanki virüs tehlikesi geçmiş, eski yaşamlarına geri dönülmüş, hayat normale dönmüş gibiydi.

Yine banka, PTT, telefon bayileri, fatura ödeme noktaları kalabalıktı. Sosyal mesafeye kısmen uyulsa da, sosyal mesafe kuralı ve maske takma zorunluluğu getirilmesine, Polislerin sürekli uyarmalarına rağmen kurallara uymayan, virüsün bulaşma tehlikesine aldırış etmeyenler de oldukça yoğundu.
İlgili Bakanlık ve kurumların daha önce açıkladıkları elektrik, doğalgaz ve su faturaları açıklamalarına rağmen, cep telefonlarına gelen SMS’lerin alınan kararların inandırıcı olmadığı düşüncesiyle, faiz ve ceza işlemine maruz kalmamak için faturalarını ödemek isteyenlerin oluşturdukları uzun kuyruklar Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Kırşehir’de de uzadıkça uzuyor.
(Haber: Didem Ceylan)

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On