Bu Halleri Yürekleri Yakıyor

30 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
571 defa okundu.
Bu Halleri Yürekleri Yakıyor

Ekonomik Kriz Derinleştikçe, İşsizlik Arttıkça, Sokakta Çalışan Çocuk Sayısı da Gün Geçtikçe Artıyor Zorunlu göçe ev sahipli yapan başta büyük şehirler ve ilimiz olmak üzere, ilimiz sokakları “çocuk yuvalarına” dönüşmüş durumda. Kimisi sıcak bir tas çorba için, kimisi bir lokma ekmek için, kimisi de okul harçlığını çıkarmak için, kimisi de bazı iddialara göre anne-babalarının zorlamasıyla sokaklarda mendil satıyor, karton topluyor, tartıyla vatandaşları tartıyor kimisi ise ayakkabı boyuyor.

Onlar henüz hayatlarının baharında iken kendilerini sokakta buluyorlar.  Kırşehir’de okul yaşındaki onlarca çocuk, ailelerine yardımcı olmak için ağır işçilik gerektiren işlerde çalışmak zorunda kalıyor. Maddi durumu kötü olan çocuklar, sokaklarda yaşlarından büyük işlerde çalışarak aile ekonomisine katkıda bulunuyor. Okulda olmaları gereken çocukların bu dramı yürek burkuyor. Son günlerde Sıcak  havalar birazda olsa içlerini ısıtmaya yetiyor.

SAYILARI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Sokaklarda çalışan çocukların büyük kısmı zorlu işlerde çalışırken, bir kısmı da simit satarak, ayakkabı boyayarak, mendil satarak para kazanıyor. İlimizin birçok sokağında, caddelerinde, bankamatiklerin önünde ve üniversite bahçesinde çalışıyor. Sokakta çalışan çocukların büyük çoğunluğu ekonomik sıkıntı yaşayan ailelerden geliyor. Sokakta çalışanların sayılarının artması ailelerin artan yoksulluğunu da gösteriyor. Yaşları 6 ila 14 arasında değişen çocuklar, her ne kadar durumlarından pek rahatsız olmadıklarını dile getirseler de çalışmanın güçlüğü altında ezildikleri her hallerinden belli oluyor. Valilik, Belediye ve Emniyet Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından sokakta çalışmaları azaltma ve bitirme projeleri yapılsa da yine de her geçen gün çalışan çocuk sayısı artıyor.

HABER: UFUK TUFAN DOĞAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On